Košík0
Způsoby doručení
Přepravce89 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1000 Kč

Jak vybrat stolní lampu?

Je důležitou součástí nejen každého pracovního stolu. Při vhodném umístění uvidíte na práci ještě lépe. Správný výběr stolní lampičky je prvním krokem k úspěchu. Není určena jen do pracovny, ale i do ložnicí a dětských pokojů.

Je důležitou součástí nejen každého pracovního stolu. Při vhodném umístění uvidíte na práci ještě lépe. Správný výběr stolní lampičky je prvním krokem k úspěchu. Není určena jen do pracovny, ale i do ložnicí a dětských pokojů.

Kam patří stolní lampička?

Na stůl nebo stolek. O tom už svědčí její název. Malá stolní lampa, která osvítí potřebný prostor, najde své využití jak na nočním stolku v ložnici, tak na pracovním stole. Už při jejím výběru byste měli pamatovat na to, kam ji v bytě umístíte. A to jednak kvůli tomu, aby lampička zapadala do celého interiéru, ale především kvůli výběru tvaru a druhu žárovky, které mají vliv na funkčnost.

Pro práci studené, pro odpočinek teplé

Pokud pořizujete lampičku na pracovní stůl, zřejmě při jejím svitu neplánujete odpočívat, ale pracovat. Právě k práci vás mohou vybudit chladnější tóny světla. Vaše oči nebudou tak unavené jako při teplejších tónech, které jsou vhodnější k odpočinku. K lepšímu pracovnímu výkonu vám pomůže také dobře umístěná stolní lampa na stole. Abyste si na práci nestínili vlastním tělem, je nejlepší, když pravákům na práci svítí lampy z levé strany a levákům naopak.

Teplejší barvu využijete především k odpočinku. Například lampička do obývacím pokoji navodí uvolněnou atmosféru a decentně prosvítí pokoj. Složitější otázka nastává při výběru lampičky na noční stolek do dětského pokoje nebo ložnice. Pohodu před spaním navodí teplejší světlo, pokud ale rádi před spaním čtete v posteli knížku, můžete být rychleji unavení.

Ať to ladí!

Toto není poprvé, kdy zmiňujeme, že i design je důležitý. Neměli byste ho ale upřednostňovat před praktičností lampiček. Pokud už víte, k čemu stolní lampu využijete a máte představu o parametrech, je na řadě vzhled. Celý pokoj bude vypadat nejlépe, pokud ve stejném stylu jako designové lampy vyberete i stropní světla nebo nástěnná svítidla. Neholdujete modernímu stylu? Nevadí, pro vás v naší nabídce máme například rustikální lampy nebo retro lampy na stůl.

Dětem můžete zase celý pokoj vyzdobit do stylu jejich oblíbené pohádkové postavičky nebo superhrdiny. Dětské stolní lampy společně s dětskými stropnicemi vytvoří pokojík jako z pohádky.


Jsme přímí dovozci renomovaných značek

  • Philips
  • Trio
  • Ideal Lux
  • Lutec
  • Italux
  • WiZ
  • Philips Hue
Všechny značky