Košík0
Způsoby doručení
Přepravce89 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1000 Kč

Druhy svítidel a jejich umístění

Připravili jsme pro vás takový malý tahák při hledání správného světla k vám domů nebo do kanceláře. Zorientujte se v široké nabídce svítidel a výběr bude hračka.

Takový malý tahák při hledání správného světla k vám domů nebo do kanceláře. Zorientujte se v široké nabídce svítidel a výběr bude hračka. U všech typů můžete využít buď klasické zdroje nebo úsporné LEDky

Stropní světla – klasika všech klasik

Už z názvu je patrné, že se jedná o světla přisazená ke stropu nebo na něm zavěšená. Nejčastějším typem závěsných svítidel jsou lustry. Tyto stálice zastanou všechny funkce hlavního osvětlení. Můžete je umístit do ložnice, obývacího pokoje, kuchyně nad jídelní stůl, dětského pokoje i kanceláří. Při konkrétní volbě dbejte na celkový koncept dané místnosti, aby světlo zapadlo jako poslední dílek skládačky. Máte doma převážně rustikální nábytek? Pak sáhněte po rustikálním lustru. Naopak ti, co sledují trendy v designu, dají pravděpodobně přednost moderním stropním světlům. Stropní světlo zpravidla zastává funkci hlavního osvětlení celé místnosti. Při výběru je nutné dbát i na to, aby mělo světlo dostatečnou svítivost, případně zvolit žárovky, které zvládnou ožářit celý prostor místnosti.

stropní osvětlení

Nástěnná svítidla – univerzální řešení

Světla, která se montují přímo na stěnu a nejčastěji jsou přímo přisazená, takže tolik nezasahují do prostoru. Některá z nich lze umístit i na strop. To zjistíte vždy u daného typu ve specifikacích. Díky přisazení ke stěně se hodí i na chodby, schody, WC nebo do koupelen – tedy všude tam, kde rádi ušetříte místo, ale zároveň tam potřebujete kvalitní osvětlení. 
Nástěnná svítidla můžete použít také jako doplňový zdroj světla. V tom případě se opět zamyslete na celkovém sladění pokoje.

Podhledová světla – šetříme místo 

Další možností, jak ušetřit místo a zároveň dostat světlo přesně tam, kam potřebujete, jsou podhledová svítidla. Nejčastěji jsou k vidění v koupelnách, na WC a hlavně na chodbách a schodišti. Skvěle se hodí ale i do kuchyně a obývacích pokojů. Tyto typy osvětlení jsou také často používaná v podkrovních prostorech.

Lampy stojací i na stůl

Stojací lampu si určitě pořiďte alespoň jednu. Nejen že jde o krásný dekorativní prvek, ale také osvětlíte tmavý kout pokoje nebo čtenářský koutek. Hodí se hlavně do obývacího pokoje a ložnice, ale klidně pro ni najděte místo i jinde. 
Na pořízení stolní lampičky klaďte ještě větší důraz. Taková lampa nesmí chybět na žádném pracovním stole doma nebo v kanceláři. A dvojnásob to platí v dětském pokoji školáků. Nekažte si zbytečně oči a dbejte na dostatečné osvětlení pracovní plochy. 

Venkovní svítidla – dostaňte světlo i ven

Kapitolou samo o sobě je venkovní osvětlení. U těchto světel by vás na prvním místě měla zajímat jejich odolnost vůči nepříznivému počasí a celkově venkovnímu prostředí. Sledujte tedy parametr IP, který by neměl být nižší jako IP44. To ale neznamená, že takové světlo nemůže i dobře vypadat. Trendy se totiž posouvají i v této sekci. 

Nájezdové osvětlení – speciální druh venkovních světel

Šikovně řeší osvětlení chodníků, příjezdových cest a ploch okolo budov. Světla se zabudují přímo do země. 

venkovní osvětlení

 

Jsme přímí dovozci renomovaných značek

  • Philips
  • Trio
  • Ideal Lux
  • Lutec
  • Italux
  • WiZ
  • Philips Hue
Všechny značky