Upozorňujeme na změnu dodacích lhůt v období vánočních svátků. Více info zde ->>>>
Menu
Infolinka
+420 727 957 740
(Po - Pá 9:00 - 18:00)
0
Způsoby doručení
Přepravce69 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 2000 Kč

Jak šetřit s LED žárovkami

V dnešní době je velmi důležité šetřit, a to také na energiích. LED žárovky patří k nejšetrnějším způsobům osvětlení. Podívejme se společně na to, proč si tyto žárovky vybrat a jaké jsou jejich hlavní benefity.
 

Zarovky

Klasické vs. LED žárovky

Velmi významnou roli hraje využitelnost energiíklasické žárovky jsou schopny využít jen 5 %, zbytek jde do tepla, což znamená z hlediska úspory naprostou neefektivitu. Oproti tomu LED žárovky fungují na polovodičové destičky. LED žárovky jsou tak zařazeny do energetické třídy A, zatímco klasifikace tříd obyčejných žárovek se pohybuje od C po F.
Příjemným bonusem je praktická nerozbitnost „ledek”, takže nehrozí pořezání od střepů.
 

Další výhody LED žárovek

  • Malý vývin tepla – nepřehřívají se
  • Možnost častého spínání
  • Neobsahují rtuť, takže vás neohrozí na životě v případě poškození, či prasknutí
  • Ekologicky šetrný výrobek
  • Dlouhá životnost, výrobci uvádějí dobu 10 000-30 000 hodin 

Provedení LED žárovek

Na trhu existuje mnoho druhů LED žárovek, aby vyhověly jakémukoli druhu svítidel. Co se týče tvarů, od klasické „hrušky" si lze zakoupit i méně obvyklou „kukuřici". Další důležitý údaj – typ patice. Ten rozhoduje, jestli se žárovka bude shodovat se zdrojem světla. Nejběžnější typem je klasický velký závit E27, E14: klasický malý závit, pro bodovky - GU10 a nejnovější typy svítidel jsou uzpůsobené patici G9.

Úspora LED žárovek 

I přes větší počáteční investici se vám tento výdaj zanedlouho vrátí. Ve větších prostorách, jako kanceláře, haly se stále používají fluorescentní zářivky. Výměnou za LED trubice se nejen ušetří energie, ale take se vyhnete blikání a oproti starým zářivkám zajistí tichý provoz. V dlouhodobějším horizontu se vaše úspora může projevit až sedmkrát. A to se vyplatí!

led žárovka

Související články

Mýty a fakta I: o LED světlech
Určitě jste už někdy slyšeli nějaké fámy nebo možná pravdy o vlastnostech LED žárovek, které jsou v dnešní době tolik populární. Abyste se nemuseli bát například o svoje zdraví, přinášíme vám objasnění nejčastějších z nich.
Novinky ze světa LED
Líbivý design, dlouhá životnost a šetrnost k prostředí. To jsou LED světla. My vám přinášíme ochutnávku nových světel, které vás mohou při zařizování interiéru inspirovat.
Jak rozumět obalu žárovky?
Pokud nakupujete světelný zdroj do vašeho svítidla, je rozumné pročíst si údaje uváděné na krabičce od žárovky. Dozvíte se z ní důležité informace a předejdete problémům s nevhodným výběrem
Další články v Magazínu