Upozorňujeme na změnu dodacích lhůt v období vánočních svátků. Více info zde ->>>>
Menu
Infolinka
+420 727 957 740
(Po - Pá 9:00 - 18:00)
0
Způsoby doručení
Přepravce69 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 2000 Kč

Jak rozumět obalu žárovky?

Pokud nakupujete světelný zdroj do vašeho svítidla, je rozumné pročíst si údaje uváděné na krabičce od žárovky. Dozvíte se z ní důležité informace a předejdete problémům s nevhodným výběrem.

Technické parametry žárovek

Zde je výčet údajů, na které byste se měli při pořizování žárovek dívat a jejich vysvětlení:

  1. Světelný tok – tento údaj udává, jak moc bude žárovka svítit a v jaké míře světlo vyzáří do stran. Uvádí se v Lumenech.
  2. Energetický štítek znamená zařazení žárovky do sedmi energetických tříd. Nejúspornější označením chápeme  A++, dále A+, A,B,C,D až po nejméně úspornou variantu E.
  3. Životnost žárovky – uvádí se zpravidla v hodinách, někdy i v letech: při průměrné době svícení 2,7 hod denně. Kvalitní žárovka by měla vydržet svítit alespoň 10000 hod.
  4. Barva světla, neboli teplota chromatičnosti je měřena v Kelvinech. Mezi nejčastější barvy patří žlutá a bílá. Pro práci doporučujeme odstíny studenější, na relaxaci zase teplejší škálu barev.
  5. Výrobce, certifikáty  výrobky opatřené certifikací CE rozumíme výrobu v souladu s normami EU, jiné nekupujte, hazardovali byste tak se svým zdravím. CE osvědčení má dvě části - Electro magnetic compactibility: informující, jestli nebude rušit ostatní spotřebiče a Low voltage directive: zda je výrobek vhodně vyroben a vyhovuje bezpečnostním nárokům. 
  6. Informace o stmívatelnosti – pokud je symbol přeškrtnutý, jedná se o nestmívatelnou žárovku. 
  7. Počet spínacích cyklů: údaj uvádějící, jak žárovka odolává častému spínání, průměrná cifra se pohybuje okolo 65000 spínacích cyklů. 
  8. Rozměry a vhodné napětí – pro spotřebitele hraje roli velikost žárovky, aby se věšla do svítidla. Dále si všímejte vhodného napětí, v našich podmínkách zpravidla 220 V.

Obal na žárovceco vyčíst z obalu žárovky

Související produkty