Košík0
Způsoby doručení
Přepravce89 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1000 Kč

Vyberte si správné světlo do pracovny

Světlo ovlivní vaši výkonnost a náladu a to nejen při práci. Do domácí kanceláře byste měli volit takové světlo, které vás k práci povzbudí a nebudete unavení.

Světlo ovlivní vaši výkonnost a náladu a to nejen při práci. Do domácí kanceláře byste měli volit takové světlo, které vás k práci povzbudí a nebudete unavení.

Jak osvětlit domácí pracovnu?

Proto, abyste měli dostatek světla ve své domácí kanceláři potřebujete kromě denního světla také to umělé. Když se totiž venku zatáhne, nebo pracujete večer, bez těchto světel do domácí pracovny se neobejdete. Základem je stropní světlo do domácí kanceláře, které místnost osvětlí rovnoměrně. Využít můžete přisazené stropní světlo do pracovny, dobře ale pracovnu osvětlí i závěsná světla do domácí kanceláře.

Stropnici do pracovny je ale vhodné doplnit dalším zrojem světla, který vám posvítí přímo na pracovní plochu. K tomuto účelu se hodí právě stolní lampy do domácí pracovny nebo stojací lampy do domácí kanceláře, které postavíte vedle pracovního stolu. A abyste si nestínili, umístěte lampičku na správnou stranu. Praváci na levou stranu a leváci přesně naopak.

Na barvě záleží. A umístění světel v pracovně taky

Jednoduché pravidlo, které provází řadu článků v naší poradně, vám připomeneme i zde. Při výběru svítidel do domácí kanceláře byste se měli soustředit na barvu, kterou světlo vyzařuje. Jednoduše řečeno chladnější barva vás bude při práci povzbuzovat, pokud zvolíte naopak teplou barvu, nebudete tolik výkonní. Ta se totiž hodí spíše do pokojů, kde odpočíváte.
 
Světla řady Hue od firmy Philips vám tento problém s barvou ulehčí. Díky aplikaci pro chytré telefony nebo tablety si můžete nastavit, jakou barvou bude svítidlo svítit

I přesto, že funkčnost světla je velmi důležitá, určitě také chcete, aby vaše kancelář vypadala dobře. Světla totiž slouží jako doplňky, které umocní celkový dojem z místnosti. Díky široké nabídce všech různých světel jistě najdete to pravé právě pro vaši domácí kancelář. Podobný problém jako je umístění osvětlení do pracovny jsme už popisovali v naší poradně při řešení osvětlení
 
domácí kancelář

Základem je denní světlo

Denní světlo v domácí kanceláři je ideální pro práci. Pokud vám do pracovny proudí, máte štěstí. V případě, že tedy máte v domácí kanceláři okna, využijte je chytře. 

Na co byste měli myslet je samotné umístění pracovního stolu. Při hezkém počasí vám totiž ani nejlépe zvolená světla nepomohou, pokud vám bude na pracovní plochu svítit slunce a vy nic neuvidíte. Stůl byste měli postavit co nejblíže k oknu tak, aby se na něm netvořily odlesky. Pokud světlo svítí příliš ostře, použijte žaluzie nebo rolety. Dobrou volbou není umístění stolu přímo proti oknu, budete si tak totiž namáhat oči při soustředění se na pracovní plochu.
 

Jsme přímí dovozci renomovaných značek

  • Philips
  • Trio
  • Ideal Lux
  • Lutec
  • Italux
  • WiZ
  • Philips Hue
Všechny značky