Menu
Infolinka
+420 727 957 740
(Po - Pá 9:00 - 18:00)
0Košík
Způsoby doručení
Přepravce89 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1000 Kč

Stolní lampičky do dětského pokoje

Nový školní rok klepe na dveře a je právě ta správná doba zamyslet se nad tím, jaké světlo pořídit svému školákovi na pracovní stůl a do pokoje. Jen pokud budou děti na domácí úkoly dobře vidět, mohou nosit ze školy jedničky.
 
Lucide_bergamo

Lampička na pracovní stůl je nezbytnost

Lampička na čtení, psaní úkolů nebo na malování je klíčovým prvkem pokoje školou povinného dítěte. Plně chápeme to, že děti budou toužit po barevné a pohádkové lampě, ale lampa by měla mít především praktické funkce.
Při pořizování dbejte nejen na vzhled,ale také na to, zda je lampička polohovatelná a za je vzdálenost světelného zdroje od desky stolu dostatečná. Pokud by lampa svítila příliš nízko, budou se na stole vytvářet příliš ostré stíny. Kromě výšky je také potřeba upravovat sklon dopadu světla na pracovní plochu. Lampička by měla být maximálně flexibilní.
Pokud máte větší rozpočet a chcete zakoupit lampu, která má i zajímavější funkce, pořiďte svému dítěti lampu s možností stmívání a nebo lampu s praktickým displejem. Lampy se zabudovanými „hi-tech” funkcemi ocení i teenageři.
 
Lucide_Honore  Lucide_linex  Lucide_practical
 

Práce na počítači bez pálení očí

V případě, že vaše dítko má na svém stole počítač a nebo využívá ke studiu notebook, dbejte na to, aby nikdy nebyla obrazovka počítače jediným světlem v místnosti. Sami jistě znáte, jak nepříjemně mohou pálit a bolet oči po dlouhém sezení před obrazovkou. Snadno tomu zamezíte, pokud za monitor umístíte zdroj světla s rozptýleným svícením. Skvěle se na to hodí panely pro ambientní osvětlení Philips Hue Play. Tento inteligentní panel má mnoho zajímavých funkcí navíc, které nejvíce oceníte, pokud jej připojíte do inteligentního systému osvětlení Philips Hue.
Philips_hue_play
Více o inteligentním osvětlení se dočtete zde: Philips Hue - inteligentní světelný systém

Více světla do dětského pokoje!

Lampička na pracovním stole by v dětské pokoji neměla být jediným světelným zdrojem. Nezbytnou součástí pokoje je samozřejmě centrální osvětlení. Po menší děti se hodí závěsné lustry nebo přisazená stropní svítidla s pohádkovými motivy, starší děti určitě ocení své akční hrdiny případně světla univerzální.
Dobrou volbou jsou stropní bodová světla. Díky tomu, že každé ze světel na světelné rampě můžete polohovat, dostane se světlo do všech koutů místnosti.
 
Ideal_lux_titta  ideal_lux_Multiflex

Více tipů o tom, jak vybrat světlo do dětského pokoje najdete zde: Osvětlení do dětského pokoje 
 

Související produkty