Košík0
Způsoby doručení
Přepravce89 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1000 Kč

Osvětlení do dětského pokoje

Ať už zařizujete pokoj pro miminko, školáka nebo mladého teenagera, hodí se pár rad ohledně osvětlení. V každém věku mají děti jiné nároky na světlo v pokoji.

Ať už zařizujete pokoj pro miminko, školáka nebo mladého teenagera, hodí se pár rad ohledně osvětlení. V každém věku mají děti jiné nároky na světlo v pokoji. Stejně tak se mění vzhled světel. Pro menší děti se hodí veselé, barevné a hlavně bezpečné lustry a lampičky. Starší děti a hlavně teenageři dají přednost moderním světlům s jednodušším designem. 

Jaké vybrat světlo do pokoje pro miminko

Jakmile začínáte přemýšlet nad pokojem pro miminko, musíte počítat i s tím, že jak dítě poroste, tak se budou měnit jeho požadavky na osvětlení pokoje. I když vám bude v první fázi stačit pouze jedno světlo, které můžete doplnit o noční světýlko. Za pár let by k těmto svítidlům měla navíc přibýt lampa na psací stůl. Rozhodně si tedy ponechejte alespoň jednu zásuvku navíc. 
Ideální variantou je centrální osvětlení u stropu, kde lze použít dětský lustr nebo stropní svítidlo. Nad přebalovací pult umístěte noční lampičku nebo senzorové světlo, to ocení hlavně maminky při nočním přebalování nebo krmení.

Kupujeme osvětlení pro malé děti

Děti chodí do školky, jsou déle vzhůru a potřebují dobře vidět na hraní. Dětské stropní svítidlo se hodí stále, nemusíme jej měnit. Stejně tak v tomto věku může zůstat noční osvětlení, které dodává dětem pocit bezpečí. Přidat můžete nástěnné dětské světlo

dětské noční osvětlení

Světla do pokoje pro školáka

Mít v pokoji více zdrojů světla platí všeobecně, ale v případě dětských pokojů pro školáky si na to dejte pozor obzvlášť. V menší místnosti může stačit centrální osvětlení doplněné stolní lampičkou. U větších pokojů se nebojte použít světel více nebo zvolte bodové osvětlení, které si můžete namířit podle momentální potřeby. Výběr světel pro děti s dětmi konzultujte. Vytvoříte tak prostor, kde se vašim dětem bude líbit nejvíce.
Dětská stolní lampička musí být flexibilní. Osvětlení psacího stolu je v tomto případě nejdůležitější. Určitě nechcete dětem kazit zrak. Nejlépe uděláte, když koupíte lampu s kloubovým ramenem. Děti si pak přizpůsobí a nasměrují světlo přesně tam, kam potřebují. Lampu postavte na levou stranu stolu, pokud je vaše dítě pravák a na pravou stranu u leváků – děti si nebudou stínit
I když si děti svítí lampou, tak nechávejte svítit i jedno další světlo. 
Osvětlení do pokoje pro teenagery raději ponechte na dětech a nebo jim s výběrem pomozte, ale rozhodně jim žádné světlo nenuťte. V tomto věku již děti či mladiství ocení, když se jim ponechá volná ruka. Věřte jim, že vám budou vděčni.
 

Jsme přímí dovozci renomovaných značek

  • Philips
  • Trio
  • Ideal Lux
  • Lutec
  • Italux
  • WiZ
  • Philips Hue
Všechny značky