Menu
Infolinka
+420 727 957 740
(Po - Pá 9:00 - 18:00)
0Košík
Způsoby doručení
Přepravce89 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1000 Kč

Tipy, jak vyčistit křišťálový lustr

Při pořizování lustru z křišťálu je potřeba myslet na to, že ideálně jednou až dvakrát za rok bude potřeba lustr vyčistit. Způsobů čistění křišťálových lustrů je hned několik, ale mezi nejčastější patří buď čištění speciálním sprejem na křišťál, kdy stačí lustr sundat, opatrně položit na podlahu (podložte igelitem) a nastříkat sprejem – nečistoty se rozpustí a stečou na podlahu.

 
Kristalovy_lustr_augustus

Druhým a krapet obtížnějším způsobem je ruční omytí všech částí. Pokud jde váš křišťálový lustr rozložit (myšleno křišťálové ověsy), pak si raději lustr vyfoťte nebo zakreslete, jak vše bylo a pusťte se do údržby. Všechny křišťálové části umyjte ve vlažné vodě se saponátem, opláchněte čistou vlažnou vodou, nechejte okapat a otřete čistou utěrkou. Doporučujeme toto mytí provádět v plastové nádobě, aby nedošlo ani k nepatrnému poškození. Nakonec lze opatrně vyleštit utěrkou nebo jelenicí. Vždy ale pracujte maximálně opatrně. Sklo s příměsí olova je velmi křehké a mohlo by snadno dojít k poškození
Ostatní části lustru lehce omyjte navlhčenou utěrkou ve vodě, nechte zcela oschnout a můžete namontovat zpět všechny ověsy.

Během celého procesu čištění dbejte na bezpečnost a nezapomeňte vypnout přívod elektrické energie! 

Prohlédněte si naši nabídku tradičních i moderních křišťálových lustrů >>> 

Související články

3 rady k jednoduché údržbě svítidel a lustrů
Jak rychle a účinně vyčistit lustry, lampy a další osvětlení? Stačí znát pár triků a je hned hotovo.
Luxusní světla pro pocit luxusu
Chcete se cítit doma jako na zámku? Chcete, aby každá vaše návštěva oněměla úžasem? K tomu vám pomohou luxusní světla, která v dnešní době slouží také jako módní doplňky.
Rozdíl mezi sklem a křišťálem
Rozdíl mezi sklem a křišťálem je pro některé nerozeznatelný. Jiní jej poznají hned na první pohled. Hlavním poznávacím znamením křišťálu je schopnost "vrhat" barevná spektra – křišťál má oslnivý třpyt. Jak to ale skutečně je a čím se tyto materiály liší?
Další články v Magazínu