Vážení zákazníci, naše prodejna je opět OTEVŘENÁ.
Menu
Infolinka
+420 727 957 740
(Po - Pá 9:00 - 18:00)
0Košík
Způsoby doručení
Přepravce89 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1000 Kč

Rozdíl mezi sklem a křišťálem

Rozdíl mezi sklem a křišťálem je pro některé nerozeznatelný. Jiní jej poznají hned na první pohled. Hlavním poznávacím znamením křišťálu je schopnost "vrhat" barevná spektra – křišťál má oslnivý třpyt. Jak to ale skutečně je a čím se tyto materiály liší?

Jaký je rozdíl mezi sklem a křišťálem?

Není křišťál jako křišťál. I když se to může zdát podivné, tak mezi sklem a křišťálem existuje rozdíl, který je ovšem odlišný podle dané země. Například v USA stačí 1 % olova a sklo už je kvalifikováno jako křišťál. Jedno zůstává stejné – záleží na přítomnosti olova

Sklo je taveninou oxidu křemičitého a hlavní surovinou k jeho výrobě je sklářský písek. Přidáním olova se sklo změkčuje, a tím ho činí poddajnějším pro broušení a rytí. Olovo také způsobuje, že sklo láme světlo – třiští tak paprsky, které procházejí sklem do duhových odlesků. Podle směrnice Evropského společenství je skleněné zboží s obsahem méně než 4 % oxidu olovnatého definováno jako sklo. Nad 10 % se jedná o křišťál a nad 30 % o vysoce olovnatý křišťál

Křišťálové lustry jsou luxusním doplňkem a jejich dokonalost je vykoupena křehkostí. Pokud ale se světlem z křišťálu zacházíte opatrně, nemusíte se ničeho bát. Pořizovací cena může být v některých případech vyšší než u skleněného lustru, ale tato investice se rozhodně vyplatí.  Křišťálová světla jsou perlami každého interiéru, vyžadují jen o něco preciznější péči.

Křišťálový lustr, jak o něj pečovat

 Na našich stránkách najdete velký výběr křišťálových lustrů >>>

Související produkty

Související články

Luxusní světla pro pocit luxusu
Chcete se cítit doma jako na zámku? Chcete, aby každá vaše návštěva oněměla úžasem? K tomu vám pomohou luxusní světla, která v dnešní době slouží také jako módní doplňky.
Výběr nástěnného světla
Nástěnná světla se hodí jako doplnění stropního světla nebo lampy. Jejich výběr byste ale neměli podceňovat. Záleží na činnosti, kterou budete za svitu těchto světel vykonávat.
Osvětlení do obývací části
Obývací část patří k jednomu z "nejvytíženějších míst" v domácnosti. Schází se zde celá rodina a určitě zde i vítáte své návštěvy. Proto si toto místo zaslouží správně zvolené osvětlení.
Další články v Magazínu