Vážení zákazníci, naše prodejna je opět OTEVŘENÁ.
Menu
Infolinka
+420 727 957 740
(Po - Pá 9:00 - 18:00)
0Košík
Způsoby doručení
Přepravce89 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1000 Kč

Stahovací a nastavitelné lustry

Stahovací a výškově nastavitelné lustry jsou velmi praktickými doplňky do domácnosti. Variabilně si můžete měnit podmínky osvětlení, podle toho, jak zrovna potřebujete. Podívejme se, kam se tato světla mohou umístit a jaká jsou jejich specifika.
 
Trio_lustr_detroit
 

Jak to celé funguje?

Stahování lustrů může fungovat na různých mechanismech. U retro lustrů se nejčastěji setkáte se stahováním pomocí pružiny
U modernějších lustrů je pak mechanismus stahování lustru řešen pomocí kladky a protizávaží, případně pomocí nůžkového mechanismu
U závěsných lustrů existuje většinou také možnost nastavení výšky, ale nelze již pak zpětně měnit. Je tedy dobré na to myslet již při nákupu svítidla a pořídit rovnou takové, které vám nebude překážet.

A kam se stahovací lustry nejvíce hodí?

Jídelna - srdce domu

Sejít se s rodinou u dobré večeře patří k nejoblíbenějším chvílím dne. Abychom na jídlo i na sebe navzájem dobře viděli, je potřeba především kvalitní osvětlení.
Světlo v jídelně by nemělo žádného z účastníků oslňovat, ale ani stínit. Kužel světla by měl pokrývat celou plochu stolu rovnoměrně. Světlo tedy umisťujeme přímo nad jídelní stůl. Podle typu stolu pak můžeme zvolit i tvar svítidla - nad kulaté stoly se hodí světla s kulatým stínidlem, nad obdélníkové stoly spíše zvolíte světelnou řadu nebo shluk více menších svítidel.
Rabalux_1956Ideal_Lux_Up_and_DownRabalux_2706
Svítidlo by od desky stolu mělo být ve výšce větší než 50 cm, ale ne výše než 80 cm. Díky tomuto pravidlu budete mít jistotu, že nikdo do lustru nevrazí hlavou a světlo bude dostatečné pro všechny.
Pokud si jako světlo do jídelny zvolíte některé ze stahovacích lustrů, můžete si s výškou a jejím nastavením pohrát. Po večeři vytáhněte lustr až ke stropu a rázem získáte svítidlo pro celou místnost.
Je to velmi snadné.

Pracovna - místo na přemýšlení

Stahovací lustry v moderním designu oceníte zejména v pracovně. Lustr si snadno přitáhnete blíže k desce pracovního stolu, pokud budete potřebovat prostudovat dokumenty či knihy, a nebo pokud budete potřebovat více světla pro jemnou ruční práci.
V současné době můžete volit i z moderních designů stahovacích lustrů. Moderním designem svítidla můžete oslnit i vaše obchodní partnery.
 
Ideal_Lux_Up_And_Down_single

 


Přemýšlíte o pořízení stahovacího lustru? Podívejte se, jaké kousky máme aktuálně v nabídce!

 

Související produkty

Související články

Jaká světla pořídit na chalupu?
Víte, že Češi jsou světovou jedničkou v chataření a chalupaření? Pokud se i vy těšíte na příjemné letní víkendy strávené v klidu a pohodě tam, kde to máte rádi, dopřejte si i kvalitní osvětlení.
Kolik svítidel je dobré instalovat do jednotlivých pokojů?
Přemýšlíte, jestli do kuchyně koupit dvě, nebo tři svítidla? Zda dětský pokojíček bude řádně osvětlen, když tam bude lustr a dvě lampičky? Sepsali jsme pro vás jednoduchý návod, jak si spočítat množství světla v jednotlivých pokojích, tak abyste si neničili oči, ale také nedocházelo k přesvícení.
3 rady k jednoduché údržbě svítidel a lustrů
Jak rychle a účinně vyčistit lustry, lampy a další osvětlení? Stačí znát pár triků a je hned hotovo.
Další články v Magazínu