Menu
Infolinka
+420 727 957 740
(Po - Pá 9:00 - 18:00)
0
Způsoby doručení
Přepravce69 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 2000 Kč

Správný čas na výběr venkovního osvětlení je právě teď!

Zahrada a okolí vašeho domu se může pomocí venkovních světel proměnit ve světelnou oázu. Vyberte si vhodné osvětlení a užijte si letní večery jako nikdy předtím. S naším průvodcem venkovním osvětlením jistě ve výběru neuděláte chybu.

Dekolamp_venkovni_osvětleni

Bezpečnost venkovního osvětlení na prvním místě

Venkovní osvětlení by v první řadě mělo splňovat požadavky na bezpečnost. V každém případě je vhodné zvolit odolnější materiály, které odolají i zhoršeným povětrnostním podmínkám. Z hlediska funkčnosti a dlouhé životnosti je nejlepší volbou materiálu osvětlení odolný plast a nebo vhodně ošetřený kov.
Kovová světla působí luxusnějším a robustnějším dojmem, plastová světla jsou zase výrazně levnější záležitostí.
 

Redo_pinoRedo_venkovni_osvetleni

 


Doporučujeme také zaměřit se na typ žárovek, které budou pro vaše venkovní světlo potřeba. K dostání jsou světla s halogenovými i LED žárovkami. LED žárovky mají delší životnost a jejich provoz je velmi úsporný, ale zdaleka nejekonomičtější jsou svítidla, která fungují na solární princip.


U venkovních světel dejte také pozor na to, aby světlo mělo vhodné krytí a bylo tak chráněno proti vniknutí cizích těles a vody. Pro běžné venkovní osvětlení hledejte krytí s označením alespoň IP44. V případě nájezdových světel je určitě vhodné zvolit vyšší stupeň krytí, a to alespoň IP65. Budete tak mít záruku, že tako světla vydrží větší zátěž a poradí si třeba i s přívalovým deštěm.


Více informací o jednotlivých typech krytí (IP) najdete zde v článku v naší Poradně >>>

Posviťte si na to, co se kde šustne

Pro větší komfort a bezpečnost vám doporučujeme zainvestovat do venkovního osvětlení s pohybovým čidlem. Světla reagují na pohyb a nemusíte tedy složitě hledat vypínač nebo ovladač. Pohybová světla mohou zároveň působí jako prevence proti vloupání.
Čidlo může být již rovnou zabudované ve světle a nebo je možné ho pořídit zvlášť a světla k němu dodatečně připojit.

Philips_Hue_motion_senzor

 

Více se o možnostech interiérových i exteriérových světel s čidlem dočtete v naší Poradně >>>

Uspořte díky solárním svítidlům

V sortimentu na našich webových stránkách najdete venkovní solární lampy. Ty mohou být se zabudovaným čidlem a nebo bez něj. Lampy s čidlem se spouští automaticky při detekci pohybu, bez čidel se spouštějí automaticky se soumrakem.
Velkou výhodou solárních svítidel je nejenom to, že s nimi opravdu významně ušetříte, ale také je můžete instalovat bez obav i k bazénu či jezírku. 
Kvalitní LED diody vám zajistí osvětlení od soumraku až do úsvitu.
 

O principu fungování solárních světel se více dozvíte v Poradně >>>

Jaká venkovní osvětlení zvolit?

Typy venkovního osvětlení jsou různé a záleží jen na vás, jaký tvar či typ si zvolíte. Velmi oblíbené jsou například světelné sloupky a zahradní lampy, které vám mohou doprovázet na chodníčku k domu či na vaší příjezdové cestě. K tomu jsou určená i nájezdová světla, která jsou velmi odolná a jsou přímo určena k zabudování do chodníku či cesty do garáže. Primární funkcí těchto světel je především navigace a jejich úkolem je zajistit vám bezpečný pohyb ve venkovním prostoru.

Philips_CockatooPhilips_ParterePhilips_texas


Další funkcí, kterou mohou venkovní světla plnit je funkce praktická a účelná. To zpravidla zastávají stropní a nástěnná venkovní světla na fasádě vašeho domu a nebo na stěnách pergoly. Při návratu domů v nočních hodinách jistě oceníte, když vám světlo nad vchodem posvítí na klíče a při grilování s přáteli budete rádi, když na sebe budete vidět. V naší nabídce najdete mnoho druhů světel pro každou příležitost.

Philips_PastureRabalux_glasgowPhilips_skua


Pokud přeci jen toužíte po něčem speciálním, po něčem, co dodá vaší zahradě nezaměnitelný charakter a udělá z každé vaší párty nezapomenutelný zážitek, zvolte některé z inteligentních svítidel značky Philips Hue, která mohou svítit přesně podle vaší nálady a nebo si vyberte některé ze stylových světel značky Redo.

Co říkáte třeba na svítící barevné koule do trávníku nebo futuristické světelné krychle?

Redo_dadosredo_stone
 

Potřebujete poradit nebo se chcete přesvědčit, jak vypadají venkovní světla na vlastní oči? V našem showroomu na Křenové ulici v Brně najdete pestrý výběr venkovního osvětlení od značek Philips, Rabalux, Redo, Trio a mnoha dalších.

Kompletní nabídku venkovních světel nejdete na e-shopu >>>

Související produkty

Související články

Světla od Redo Group rozsvítí každou zahradu
Máme pro vás další novinku na našem e-shopu! Jde o kvalitní venkovní světla od rumunské značky Redo Group. Hledáte-li na svoji zahradu něco originálního, bude značka Redo pro vás to pravé.
Osvětlení do koupelny – jak se vyznat v IP krytí?
V koupelně strávíme při hygieně a zkrášlování velké množství času. Kvůli vlhkosti v těchto místnostech se jedná o specifický prostor a tomu odpovídá i výběr světla. Poradíme, jak poznat vhodné světlo do koupelny a jaké technické parametry by mělo splňovat k zachování bezpečnosti a komfortu.
Jak vybrat venkovní osvětlení?
Venkovní osvětlení oceníte nejen v letních měsících, kdy trávíte čas s přáteli u vína, sezením na terase při četbě, nebo grilováním s rodinou. Jak ale vybrat vhodné venkovní osvětlení právě pro vás? A jak se vyznat v typech krytí? Na všechny otázky odpovíme v následujícím článku.
Další články v Magazínu