Upozorňujeme na změnu dodacích lhůt v období vánočních svátků. Více info zde ->>>>
Menu
Infolinka
+420 727 957 740
(Po - Pá 9:00 - 18:00)
0
Způsoby doručení
Přepravce69 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 2000 Kč

Jak vybrat venkovní osvětlení?

Venkovní osvětlení oceníte nejen v letních měsících, kdy trávíte čas s přáteli u vína, sezením na terase při četbě, nebo grilováním s rodinou. Jak ale vybrat vhodné venkovní osvětlení právě pro vás? A jak se vyznat v typech krytí? Na všechny otázky odpovíme v následujícím článku. 

Venkovní světla s čidlem, nebo bez čidla? 

Nejdříve si musíte ujasnit, kam svítidlo umístíte. Osvětlit můžete dům, terasu, garáž, dílnu, příjezdové cesty, bazén atd. Pokud je to někde, kde se pohybujete častěji, vyplatí se investice do svítidla s čidlem. Nebudete muset potmě hledat vypínač. Doplněk v podobě čidla zmonitoruje pohyb a zapne se. 
Na méně frekventovaná místa se pak hodí světlo bez senzoru, jelikož by se mohlo kvůli častému pohybu jiných lidí, či zvířat, rozvěcovat častěji, než by bylo potřeba a žádoucí. Tím pádem byste zbytečně plýtvali energií. 

Dbejte na odolnost svítidel

Venkovní světlo by mělo být odolné vůči prachu, vlhkosti a jiným nepříznivým vlivům. Při výběru světla do exteriéru je vhodné se řídit IP kódem – hodnota a stupeň krytí vyjadřující hodnotu voděodolnosti a ochrany proti vniknutí prachu, jiných těles a nečistot zvenku.
Zde nabízíme výčet kódů podle jejich schopnosti krytí : 
  • IP 20 – vhodné do interiéru, bez krytí.
  • IP 23 – hodí se k více chráněným místům.
  • IP 44 – odolné proti vodě, umísťuje se zpravidla do koupelny.
  • IP 65 – velká ochrana i proti stříkající vodě a prachu.
  • IP 67 – neomezené krytí, možné umístit i pod vodu.

Šetřete s venkovním LED osvětlením a solárními světly

Krom klasických exteriérových světel využijte i LED venkovní svítidla, která ušetří elektrickou energii, tím pádem také peníze. Pořídíte je v mnoha provedeních: sloupky, reflektory, i nástěnné varianty. Jelikož se také oproti klasickým světlům tolik nezahřívají, můžou se pochlubit větší bezpečností. Navíc díky velkému množství designů LED světel pořídíte funkční, ale i pěkný doplněk perfektně ladící k fasádě a celkové architektuře vašeho domu. 
Další možností jak na úsporu je zakoupení solárních světel: v těchto lampách se po celý den shromažďuje sluneční záření, které svítidlo následně přemění v elektrickou energii. Po setmění nám pak lampa zářivě osvětlí terasu, zahradu, nebo altán.

 
venkovní osvětlení

 

Související produkty

Související články

Světla od Redo Group rozsvítí každou zahradu
Máme pro vás další novinku na našem e-shopu! Jde o kvalitní venkovní světla od rumunské značky Redo Group. Hledáte-li na svoji zahradu něco originálního, bude značka Redo pro vás to pravé.
Správný čas na výběr venkovního osvětlení je právě teď!
Pomalu, ale jistě přichází jarní a letní sezóna, tedy čas, kdy budeme na zahradě a venku trávit daleko více času než doteď. S teplejším počasím přichází také ruku v ruce otázka, jak vhodně osvětlit venkovní prostory. 
Osvětlení do koupelny – jak se vyznat v IP krytí?
V koupelně strávíme při hygieně a zkrášlování velké množství času. Kvůli vlhkosti v těchto místnostech se jedná o specifický prostor a tomu odpovídá i výběr světla. Poradíme, jak poznat vhodné světlo do koupelny a jaké technické parametry by mělo splňovat k zachování bezpečnosti a komfortu.
Další články v Magazínu