Menu
Infolinka
+420 727 957 740
(Po - Pá 9:00 - 18:00)
0
Způsoby doručení
Přepravce69 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 2000 Kč

Osvětlení do kuchyně a jídelny – posviťte si na jídlo

Kuchyně a jídelní část jsou pro mnohé srdcem domova. Místo, kde všichni tráví nejvíce času. Místo, kde se může sejít celá rodina. Středobod všeho dění si tedy zaslouží dostatečné osvětlení, které splňuje nejmodernější kritéria. V dnešní době máme na trhu navíc veliký výběr lustrů, lamp i nástěnných svítidel, ze kterého si vybere každý. Snadno si tak vyladíte celý kuchyňský prostor podle sebe. 

Světla u kuchyňské linky – na přípravu jídla musíte vidět

Ne každý má kuchyňskou linku umístěnou vhodně u okna a může se spolehnout na denní světlo. A i když to štěstí máte, tak téměř každý den připravujete v kuchyni něco i večer, kdy se musíte spolehnout na umělé osvětlení. Linka patří mezi místa, na kterých se nevyplatí šetřit, a to ani co se týče světel. Nejvhodnější variantou jsou zářivková svítidla, led pásky nebo bodová světla. Všechny tři varianty splní svůj účel a poskytnou vám dostatečné množství světla. 
Trendy jsou momentálně kuchyňské linky, kdy místo skříněk nad pracovní plochou zůstávají pouze otevřené poličky. V tomto případě můžete použít i menší závěsná svítidla. 

Kuchyňské lustry nad jídelní stůl 

Do kuchyní se hodí kuchyňské lustry. Nejčastěji se volí ty nastavitelné, které si uzpůsobíte podle svých potřeb. Pokud váháte, jak vysoko lustr pověsit, tak se posaďte ke stolu a zhruba nad výškou očí může být světlo. Jeden zdroj světla vám bohatě postačí, jestliže řešíte osvětlení stolu pro maximálně tři až čtyři osoby. Pro větší stoly doporučujeme koupit buď svítidlo s dostatečnou intenzitou, bodová světla nebo více samostatných lustrů
Často se dnes nechávají jídelní části a kuchyně spojené s obývacím pokojem. Je pak dobré sladit styl svítidel barevně, materiálově nebo alespoň stylově. 

Osvětlení nad bar a kuchyňský ostrůvek

Kuchyňské bary a ostrůvky vídáme v kuchyních čím dál tím častěji. Na takové ploše můžete připravovat jídlo, používat je jako odkládací plochu nebo čistě jako designový prvek v interiéru. V každém případě i sem dostaňte světlo. Chystáte si dát u baru dobré víno a povídat si s přáteli? Pak postačí jen decentnější osvětlení. V ostatních případech se nebojte koupit klidně i další lustr.

lustry do jídelny
 
 
 
 
 
 
 
 

Související články

Jak vybrat světlo do koupelny?
Podle čeho vybíráte světlo do koupelny? Vzhled je jistě pro mnohé důležitý, ještě důležitější je ale vaše bezpečnost a životnost svítidel. IP krytí světel vám poradí, kam které svítidlo umístit.
Osvětlení do dětského pokoje
Ať už zařizujete pokoj pro miminko, školáka nebo mladého teenagera, hodí se pár rad ohledně osvětlení. V každém věku mají děti jiné nároky na světlo v pokoji.
Jaké si vybrat osvětlení do ložnice
Ložnice slouží primárně ke spánku. Mohlo by se tedy zdát, že si vystačíme s jedním světlem, ale opak je pravdou. Pravděpodobně máte v ložnici šatní skříň, občas si chcete něco přečíst a možná zde máte i pracovní nebo kosmetický stolek. Podle těchto kritérií už snadno vyberete kompletní osvětlení.
Další články v Magazínu