Košík0
Způsoby doručení
Přepravce89 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1000 Kč

Osvětlení do kuchyně a jídelny – posviťte si na jídlo

Kuchyně a jídelní část jsou pro mnohé srdcem domova. Místo, kde všichni tráví nejvíce času. Místo, kde se může sejít celá rodina. Středobod všeho dění si tedy zaslouží dostatečné osvětlení, které splňuje nejmodernější kritéria.

Kuchyně a jídelní část jsou pro mnohé srdcem domova. Místo, kde všichni tráví nejvíce času. Místo, kde se může sejít celá rodina. Středobod všeho dění si tedy zaslouží dostatečné osvětlení, které splňuje nejmodernější kritéria. V dnešní době máme na trhu navíc veliký výběr lustrů, lamp i nástěnných svítidel, ze kterého si vybere každý. Snadno si tak vyladíte celý kuchyňský prostor podle sebe. 

Světla u kuchyňské linky – na přípravu jídla musíte vidět

Ne každý má kuchyňskou linku umístěnou vhodně u okna a může se spolehnout na denní světlo. A i když to štěstí máte, tak téměř každý den připravujete v kuchyni něco i večer, kdy se musíte spolehnout na umělé osvětlení. Linka patří mezi místa, na kterých se nevyplatí šetřit, a to ani co se týče světel. Nejvhodnější variantou jsou zářivková svítidla, led pásky nebo bodová světla. Všechny tři varianty splní svůj účel a poskytnou vám dostatečné množství světla. 
Trendy jsou momentálně kuchyňské linky, kdy místo skříněk nad pracovní plochou zůstávají pouze otevřené poličky. V tomto případě můžete použít i menší závěsná svítidla. 

Kuchyňské lustry nad jídelní stůl 

Do kuchyní se hodí kuchyňské lustry. Nejčastěji se volí ty nastavitelné, které si uzpůsobíte podle svých potřeb. Pokud váháte, jak vysoko lustr pověsit, tak se posaďte ke stolu a zhruba nad výškou očí může být světlo. Jeden zdroj světla vám bohatě postačí, jestliže řešíte osvětlení stolu pro maximálně tři až čtyři osoby. Pro větší stoly doporučujeme koupit buď svítidlo s dostatečnou intenzitou, bodová světla nebo více samostatných lustrů
Často se dnes nechávají jídelní části a kuchyně spojené s obývacím pokojem. Je pak dobré sladit styl svítidel barevně, materiálově nebo alespoň stylově. 

Osvětlení nad bar a kuchyňský ostrůvek

Kuchyňské bary a ostrůvky vídáme v kuchyních čím dál tím častěji. Na takové ploše můžete připravovat jídlo, používat je jako odkládací plochu nebo čistě jako designový prvek v interiéru. V každém případě i sem dostaňte světlo. Chystáte si dát u baru dobré víno a povídat si s přáteli? Pak postačí jen decentnější osvětlení. V ostatních případech se nebojte koupit klidně i další lustr.

lustry do jídelny
 
 
 
 
 
 
 
 

Jsme přímí dovozci renomovaných značek

  • Philips
  • Trio
  • Ideal Lux
  • Lutec
  • Italux
  • WiZ
  • Philips Hue
Všechny značky