Vážení zákazníci, naše prodejna je opět OTEVŘENÁ.
Menu
Infolinka
+420 727 957 740
(Po - Pá 9:00 - 18:00)
0Košík
Způsoby doručení
Přepravce89 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1000 Kč

Na rozmístění venkovních světel myslete už před stavbou domu

Vše v životě si naplánovat nemůžete, ale na rozmístění venkovních světel na zahradě myslete už při plánování nového domu. Můžete si tak užít řadu výhod.

Osvětlení příjezdové cesty

Už při stavbě domu musíte mít v plánech jasně dané, kde bude garáž. Od tohoto se odpíchněte a promyslete si, jak vlastně garáž nebo příjezdovou cestu osvítíte. Jaká světla k příjezdové cestě vybrat? Nájezdová světla by vám měla sloužit a co nejvíce pomoci, na to myslete hned od začátku. Představte si sněhovou bouři, při které by ani psa nevyhnal, vy ale zrovna přijíždíte autem k domu. A co čert nechtěl, kvůli tomuto počasí prasklo jedno světlo u příjezdové cestě. Tento příklad vám může poradit, abyste při hledání světel k příjezdové cestě vybírali venkovní světla s pohybovým čidlem, která mají hned několik výhod. Například, že nebudete muset zbytečně vystupovat z auta do toho mrazu. Navíc také myslete na to, že jedna žárovka se může pokazit, a tak světla u příjezdové cesty instalujte ve větším množství.

Zahradní osvětlení na party i pro okrasu

Plánujete na budoucí zahradě pořádat různé večírky a letní grilování? Tak nezapomeňte na dostatečné osvětlení, aby na sebe hosté viděli. A hlavně, aby se nezranili. Záleží samozřejmě na tom, jak bude vaše zahrada vypadat, i tak vám ale můžeme poradit pár tipů, jak vhodně vybírat venkovní osvětlení ještě před stavbou domu.
  • Osvětlení fasády v podobě nástěnných světel poskytne dostatečné množství světla přímo u domu. Třeba zrovna u grilu nebo u stolu. Jediná nevýhoda venkovních nástěnných a venkovních stropních světel je jejich nepoužitelnost ve volném prostoru.
  • Pokud ale už teď víte, že zahradu budete mít obrovskou a světlo z okolí domu ji dostatečně neosvětlí, mrktněte se na samostatné venkovní sloupky a venkovní lampy, které plní funkci jako stojací lampy v interiéru.
  • Pravou úsporou místa jsou taková světla, která instalujete přímo do dlažby nebo trávníku. Při pohybu na zahradě nezavazí, a přitom vám dostatečně osvítí cestu. A díky nim zahrada vypadá skvěle každou noc.
venkovní světla

A co s napájením? A ovládáním?

Stejně jako u osvětlení příjezdové cesty ale myslete na větší množství světel pro případ poruchy. Nestane se vám tak, že byste se najednou ocitli úplně bez světla. A to ani v případě, že přestane jít proud. Stačí si pořídit pár solárních světel, které přes den sbírají světlo a v noci jej pak vyzařují. Kromě solárních a světel s pohybovým čidlem jsou výbornou volbou na zahradu také svítidla s časovým čidlem, která se rozsvítí přesně v tu dobu, kdy budete chtít. Zkuste třeba inteligentní světla Philips Hue, která můžete pohodlně ovládat pomocí mobilu odkudkoliv. A pokud nechcete přemýšlet, v kolik bude nejlepší nechat světla rozsvítit, sáhněte po svítidlech se soumrakovým čidlem.

Související produkty

Související články

Instalace Philips Hue krok za krokem
Přijměte pozvání do kouzelného světa funkcí svítidel Philips Hue. Pomocí jednoduchého návodu svítidla snadno instalujete a rozzáříte celou domácnost.
Kolik svítidel je dobré instalovat do jednotlivých pokojů?
Přemýšlíte, jestli do kuchyně koupit dvě, nebo tři svítidla? Zda dětský pokojíček bude řádně osvětlen, když tam bude lustr a dvě lampičky? Sepsali jsme pro vás jednoduchý návod, jak si spočítat množství světla v jednotlivých pokojích, tak abyste si neničili oči, ale také nedocházelo k přesvícení.
Jaké osvětlení zvolit do novostavby?
Při plánování, jaká světla nakoupit do nového domu, je dobré pamatovat na několik doporučení. Jaká to jsou?
Další články v Magazínu