Výdejní místo - prodejna v Brně je pro vás k dispozici každý pracovní den od 9 do 16 hodin.
Menu
Infolinka
+420 533 533 193
(Po - Pá 9:00 - 16:00)
0Košík
Způsoby doručení
Přepravce89 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1000 Kč

Instalace Philips Hue krok za krokem

Rádi byste si zakoupili inteligentní osvětlení z řady Philips Hue, ale nejste si jistí, jak celý systém přivést k životu? Nebojte, je to velmi snadné a s naším návodem na instalaci to zcela jistě zvládnete.

Začněte s výběrem

Prvním krokem, který byste před nákupem měli učinit, je ujasnit si, o jaký produkt z nabídky máte zájem. Zvolit si můžete buď kompletní svítidlo s integrovaným LED zdrojem, a nebo pouze inteligentní žárovku. Inteligentní žárovku můžete umístit do vašeho stávajícího svítidla. Od počtu žárovek či svítidel a od požadovaných funkcí se pak bude odvíjet to, jaké ovládání budete potřebovat.
V základu je možné vybírat ze 3 typů svítidel - White, White Ambience a nebo White and Color Ambience.
PhilipsHue_WhitePhilipsHue_WhiteAmbiencePhilipsHue_White_and_color_ambience
 

Svítidlo a žárovky na místa!

Prvním krokem, který je po nákupu výrobků Philips Hue třeba udělat, je instalace žárovek, nebo zapojení svítidla s integrovaným zdrojem, na určené místo. Inteligentní žárovky můžete umístit i do vašeho stávajícího svítidla. Nezapomeňte si však ověřit jakou patici či závit budete potřebovat!
Po zapojení a namontování vyzkoušejte, zda je světlo připojeno k elektrickému proudu. Pokud vše funguje tak, jak má, je načase pustit se do další části instalace.
Instalace_PhilipsHue

Světla na dálkové ovládání jsou recept na pohodu

Velkou výhodou světel Philips Hue je možnost ovládat je na dálkové ovládání, případně přes mobilní aplikaci či tablet, a nebo pomocí hlasového asistenta.
Pokud chcete využít pouze základní funkce, které nabízejí produkty řady Philips Hue White a nebo Philips Hue White Ambience a ve vaší domácnosti máte méně než 10 svítidel, postačí vám ovladač Dimmer Switch. Tento ovladač umožňuje vypnutí a zapnutí světel, stmívání a u Philips White Ambience lze zvolit i z 4 přednastavených režimů bílého osvětlení.
Pokud máte výrobky řady Philips Hue White and Color Ambience a je ve vaší domácnosti větší počet zařízení, budete potřebovat tzv. Můstek Philips Hue Bridge. Ten vám umožní přístup k pokročilejším funkcím přes mobilní aplikaci.
PhilipsHue_BridgePhilipsHue_DimmerSwitch
 

Od inteligentního osvětlení vás dělí už jen Můstek

Philips Hue Bridge je mozkem celého systému. Tento Můstek umožňuje svítidlu komunikovat s mobilní aplikací a ovladači. Pomoci něj můžete využít všechny funkce, která inteligentní světla nabízejí. Připojit k němu lze až 50 svítidel nebo doplňků. Bridge je nutné připojit k zásuvce a Wi-Fi routeru. Když začne Můstek modře svítit, můžete přejít k dalšímu kroku.
Philips_Hue_Bridge


S aplikací Philips Hue ovládnete všechny funkce

Posledným článkem, který vám k plnému fungování ještě chybí, je propojení svítidel s aplikací. Do vašeho smartphone nebo tabletu si stáhnete aplikaci Philips Hue. Aplikace je zdarma a najdete ji v Apple store nebo na Google Play. Pokud je Bridge i telefon připojen na stejnou Wi-Fi síť, spárují se automaticky. Pokud tomu tak není, můžete využít možnost hledání Bridge manuálně. Pro ověření stačí stisknout tlačítko na Bridge.
Dotykem se potvrdí vaše identita a zařízení jsou připojená a připravená na akci.
 
PhilipsHue_aplikace

Vítejte v aplikaci Philips Hue!

Po propojení aplikace najdete pomocí Philips Hue Bridge všechna světla ve vaší domácnosti. Můžete je třídit do místností, pojmenovávat, sdružovat do světelných skupin a mnoho dalšího. Pomocí aplikace si můžete hrát s intenzitou osvětlení, tónem světla i s barevnými tóny. Pokud využijete i některou doplňkovou aplikaci třetí strany, můžete propojit osvětlení třeba s TV nebo hudebním přehrávačem a užít si všech 16 milionů barev.


Věříme, že instalaci celého systému Philips Hue určitě zvládnete. Součástí každého výrobku je samozřejmě i podrobný návod, který vám poskytne bližší informace o tom, jak postupovat u konkrétních produktů.. 

Prohlédněte si nabídku veškerých inteligentních produktů značky Philips Hue >>>

Pro seznámení se s řadou svítidel Philips Hue doporučujeme články v naší poradně:

Související články

Philips Hue – inteligentní světelný systém
Už dávno to není jen hudba budoucnosti. Inteligentní světelný systém Philips Hue se stává součástí našich domovů a dává osvětlení nový rozměr.
Philips Hue – inteligentní svítidla pro vaši domácnost
Potřebujete vyměnit osvětlení a přemýšlíte, jak spojit krásný design, kvalitní materiály a praktické funkce? Pak by vás určitě mělo zajímat, co to je Philips Hue a jak vám tato novinka ve světě osvětlení změní pohled na moderní bydlení.
Další články v Magazínu