Košík0
Způsoby doručení
Přepravce89 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1000 Kč

Jaké světlo do garáže?

V garáži neparkujete jen auto, často v ní máte schované krabice se vzpomínkami nebo něco stloukáte na svém ponku. Garáž může sloužit k více aktivitám. Je třeba na ně dobře vidět.

V garáži neparkujete jen auto, často v ní máte schované krabice se vzpomínkami nebo něco stloukáte na svém ponku. Garáž může sloužit k více aktivitám. Je třeba na ně dobře vidět.

Několikanásobná ochrana světel

Hodně prachu, možný náraz nebo různé tekutiny. S tím vším musíte počítat, když vybíráte světlo do garáže. Proto pro tyto prostory doporučujeme zdroje světla se zvýšeným IP krytí. Ty s nejvyššími hodnotami vydrží dokonce trvalé ponoření, nemusíte se tedy bát, že byste světlu nebo sobě ublížili při postříkaní vodou. Hodnotami IP krytí jsme se zabývali v článku o osvětlení do koupelen.

Při řezání nebo vrtání do dřeva zvíříte prach, ale to i během úklidu garáže při vysávání nebo zametání. Dostatečné krytí světla zajistí, že do světla neproniknou částečky prachu, další nečistoty nebo hmyz

Pamatovat také musíte na odolnost světla. Přinesete si velkou desku, ze které chcete nařezat menší prkénka na ptačí budku, otočíte se a rozbijete světlo. A tyto střepy moc štěstí neprovází. Nárazuvzdorné osvětlení vám zajistí, že se žádné světlo jen tak lehce nerozbije. 

Stropní, nástěnné nebo lampu?

Každý druh světla určitě bude mít ve vaší garáži uplatnění. Stropní světlo do garáže osvětlí dostatečně celou místnost. Stačit vám bude, pokud ukládáte kola nebo parkujete auto. Kvůli šetření prostoru a zvýšené bezpečnosti je vhodné pořizovat přisazená stropní svítidla. Pokud doplníte stropnici nástěnným světlem do garáže, můžete tak svit soustředit na konkrétnější oblast. Díky nástěnnému světlu uvidíte na práci na ponku mnohem lépe. A pokud potřebujete vidět na malé detaily, lampička na pracovním stole vám na ně posvítí. 
 
Snad jediným druhem světla, které do garáže není vhodné, je stojací lampa. S ní totiž riskujete mnohem častější nehody a rozbití než s jinými.

A jak by mělo světlo svítit?

Nejste si jisti, jestli pořídit osvětlení s teplejší nebo studenější barvou svitu? Zde platí jednoduché pravidlo - pro práci je lepší studenější a pro odpočinek teplejší světlo.
 
Do garáže jsou díky dlouhé životnosti a svítivosti vhodné LED trubice do garáže, které větší garáž dostatečně osvětlí. Pořízením LED úsporných žárovek také neprohloupíte, protože LED světla šetří životní prostředí a díky nim ušetříte i vy za elektrickou energii.
 

Garáž jen pro auto

Vleze se vám do garáže jen auto? V tom případě vám nejvíce místa ušetří a dostatek světla k parkování zajistí právě stropní přisazené světlo nebo nástěnné světlo. 

Nezapomínejte ani na světla do garáže na pohybové čidlo, která oceníte především pokud se vracíte z práce za tmy nebo do ní naopak brzy ráno odjíždíte. Cestu ke garáži tak budete mít dostatečně osvětlenou a nezakopnete například o kočku vracející se z lovu.

Jsme přímí dovozci renomovaných značek

  • Philips
  • Trio
  • Ideal Lux
  • Lutec
  • Italux
  • WiZ
  • Philips Hue
Všechny značky