Košík0
Způsoby doručení
Přepravce89 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1000 Kč

Jak vybrat světlo pro nízký strop?

Nízké stropy a malý prostor. Výběrem správného osvětlení můžete místo v pokoji ještě ušetřit.

Nízké stropy a malý prostor. Výběrem správného osvětlení můžete místo v pokoji ještě ušetřit. 

Stropní svítidla pro nízký strop

Máte doma nízké stropy, které vás omezují při různých činnostech nebo i při výběru nábytku? Ty vám dobře zvolené osvětlení sice nezvýší, ale díky přisazeným stropním světlům se váš pokoj zvětší alespoň opticky. Přisazenou stropnici jednoduše nainstalujete přímo ke stropu a na rozdíl od závěsných stropních světel o její stínidlo už nikdy nezavadíte. Ani o žádný kabel nebo drát, který ze světla vede. Při výběru byste se neměli zaměřovat jen na vzhled světla, ale také na jeho praktickou funkci. Zvláště v problematických místnostech. 

Stejně málo místa, jako přisazená stropní svítidla, zaberou i přisazené bodovky. Bodovky často osvětlují menší prostor, proto je můžete využít třeba jako orientační světla do chodby, na schodiště nebo do jiných méně frekventovaných místností. 

Zabírají vám v pokoji přisazená stropní světla i přisazená bodová světla stálo příliš místa? Pak jsou řešením zápustná bodová světla, která díky umístění v sádrokartonu splývají s linií stropu (nebo stěny).
 

I nástěnné lampy šetří místo

Abyste ušetřili místo v pokoji s nízkým stropem, nemusíte všechny zdroje světla cpát do nejblíže stropu. Jednoduché a nenápadné nástěnná světla a lampy můžete použít ve všech možných prostorech. Jejich výhodou je, že skvěle vypadají ať už v místnosti s nízkým nebo vysokým stropem. Pravdou ale je, že u stropu nezabírají žadné místo.
 

Pokud trpí celá vaše místnost nedostatkem prostoru, je nejlepší použít nástěnná svítidla, která co nejlépe přilnou k linii stěny. Pokud je umístíte vysoko, můžete jimi částečně nahradit hlavní stropní světlo. Máte široké pokoje a chcete využít nástěnnou lampu jako dominantní doplněk? Pak sáhněte po výrazných designových světlech se zajímavým stínidlem. A tak bychom mohli pokračovat i třeba u designových lampiček nebo stojacích lamp.

nizke stropy
 

To hlavní při výběru svítidla pro nízký strop

Tím nejdůležitější pro naprosto svobodný výběr světel je dostatek místa, respektive dostatečně vysoká místnost. Když máte nízké stropy, nic s tím nenaděláte, pokud se třeba nechcete probourat k sousedům a strop si tak zvýšit. Při výběru svítidla pro nízký strop tak musíte mít na paměti kromě jeho vzhledu a souhry se zbytkem vybavení také nějaká ta praktická omezení.
 • Přisazená stropní světla nezaberou téměř žádné místo,
 • zápustné bodovky pak nezaberou vůbec žádné místo,
 • přisazená stropnice svítí z větší výšky než lustr a osvětlí tak větší plochu,
 • stropní světla můžou částečně nahradit nástěnná světla.


 

Jsme přímí dovozci renomovaných značek

 • Philips
 • Trio
 • Ideal Lux
 • Lutec
 • Italux
 • WiZ
 • Philips Hue
Všechny značky