Výdejní místo - prodejna v Brně je pro vás k dispozici každý pracovní den od 9 do 16 hodin.
Menu
Infolinka
+420 533 533 193
(Po - Pá 9:00 - 16:00)
0Košík
Způsoby doručení
Přepravce89 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1000 Kč

Základní typy interiérového osvětlení

Nabídka svítidel a nových technologií v osvětlení se neustále rozrůstá, a tak může někomu dělat problém se v nich orientovat. Výběr osvětlení rozhodně nepodceňujte. Nejen že k sobě dostanete potřebné světlo, ale zároveň si můžete pořídit krásné dekorativní kusy. 

Centrální osvětlení – přímo do středu

Přímo do středu" je krapet přehnané, ale dá se říct, že tak nějak to s centrálním osvětlením je. V naprosté většině případů se jedná o lustry a závěsná svítidla, která zajistí dostatek světla pro celou místnost na běžný provoz (za předpokladu, že jde o klasický rozměr pokoje). Umístěním co nejvíce do středu stropu zajistíme správný a rovnoměrný rozptyl

 
Dekolamp.lustr  Dekolamp_led_lustr  Dekolamp_lustr_bodovky

Lampy a nástěnná svítidla – osvětlení konkrétního místa

Centrální osvětlení ve většině případů nestačí. Na řadu přichází doplňkové osvětlení, jinak řečeno místní, které je vždy určeno k nasvícení určité plochy. Například v kuchyni při vaření skvěle využijete osvětlení pod kuchyňskou linku. Do obývacího pokoje nebo ložnice zase zapadne stojací lampa. Pro milovníky knih a vášnivé čtenáře doporučujeme poohlédnout se po čtecí lampě. A když už jsme u těch lamp, tak nedílnou součástí každého domova i kanceláře je rozhodně stolní lampa, bez které si budete zbytečně kazit oči. 
 

Dekorativní osvětlení – nalaďte si tu správnou atmosféru 

Jak už název napovídá, jde o světla, která mají hlavně dekorovat. Nemusí nasvítit zbytečně velký prostor, ale spíše vyzdvihnout to, co je potřeba. Zároveň se podílí na celkové atmosféře dané místnosti. Pokud si chcete povídat a relaxovat, nezapínejte velké světlo a rozsviťte si třeba bodovky. Druhou možnost v sobě skrývají lampy se stmívačem, kdy si snadno nadávkujete intenzitu osvětlení přesně podle momentální nálady a pocitů
Na trhu jsou také speciální druhy, jako třeba obrazová svítidla, která vám nasvítí obrazy nebo rodinné fotky. 
 
Nejlepší volbou pak je, když všechny zmíněné druhy kombinujeme. Vždy záleží na tom, co zrovna děláte, jaké je venku počasí, na denní době nebo momentálním rozpoložení. Při celkové koncepci osvětlení se snažte ladit všechna světla do stejného nebo podobného stylu. Dosáhnete tak harmonie. 

Centrální osvětlení

Související články

Druhy svítidel a jejich umístění
Připravili jsme pro vás takový malý tahák při hledání správného světla k vám domů nebo do kanceláře. Zorientujte se v široké nabídce svítidel a výběr bude hračka.
Osvětlení do kuchyně a jídelny – posviťte si na jídlo
Kuchyně a jídelní část jsou pro mnohé srdcem domova. Místo, kde všichni tráví nejvíce času. Místo, kde se může sejít celá rodina. Středobod všeho dění si tedy zaslouží dostatečné osvětlení, které splňuje nejmodernější kritéria.
Jaké si vybrat osvětlení do ložnice
Ložnice slouží primárně ke spánku. Mohlo by se tedy zdát, že si vystačíme s jedním světlem, ale opak je pravdou. Pravděpodobně máte v ložnici šatní skříň, občas si chcete něco přečíst a možná zde máte i pracovní nebo kosmetický stolek. Podle těchto kritérií už snadno vyberete kompletní osvětlení.
Další články v Magazínu