Košík0
Způsoby doručení
Přepravce89 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1000 Kč

Vhodné typy svítidel do úzké kuchyně

Vybrat vhodný nábytek, natož pak osvětlení, do úzké kuchyně v panelovém domě tak, abyste pořád měli dostatek místa k vaření, ale zároveň vám nic důležitého nechybělo, je skutečným oříškem. Snad vám tento článek vytrhne trn z paty, alespoň co se osvětlení týče.

Titěrné kuchyně se velice často musí vybavovat nábytkem na míru, abyste byli schopni zde umístit vše potřebné. Získáte tím sice možnost stylizovat si interiér podle vašich představ, zároveň se ovšem úprava místnost prodraží. Ať už kuchyň rekonstruujete, nebo pouze hledáte nové svítidlo k oživení interiéru a řádnému nasvícení, určitě nebudete muset žádné objednávat na míru. Na našem e-shopu najdete široké zastoupení kuchyňských svítidel ve všech cenových relacích.

Ať už budete chtít osvětlit kuchyňský stůl, kuchyňský pultík a podobně, závěsná svítidla a svítidla na lanku vás určitě nezklamou. Výšku závěsu si můžete upravit dle libosti (jen si dejte pozor na intenzitu světelného zdroje, budete-li svítidla umisťovat do úrovně očí). To takovéhoto typu osvětlení se nejvíce hodí filamentové žárovky. Závěsná svítidla vyniknou v místnosti designované do skandinávského, průmyslového či vintage stylu.

Jestli máte v kuchyni prostor pro jídelní stůl a židle, můžete vybrat designové svítidlo, které stůl dobře osvítí, zároveň místnost i opticky zvětší. V závislosti na velikosti vybraného svítidla upravujte i závěs nad jídelním stolem: pro menší lustry volte vzdálenost nejspodnějšího bodu svítidla od stolu 50-60 cm, u větších kousku pak 75-90 cm.

Budete-li chtít umístit více solitérních lustříku vedle sebe, například nad pult či kuchyňskou desku, volte svítidla s menšími stínidly. Vhodnějším typem osvětlení k nasvícení kuchyňské linky jsou ovšem bodová svítidla, popřípadě LED pásky. U nich jde primárně o funkčnost, nicméně ani design nemusí být úplně stranou.

Ne vždy lze ale v úzké kuchyni kombinovat více typů osvětlení. V takovém případě je dobré vybrat efektivní ambientní osvětlení, pro příklad přisazené stropnice, nebo zkombinovat sílu dvou solitérních lustrů, které umístíte tak, aby se světlo rozprostřelo do všech koutů místnosti. Pamatujte ovšem na to, že pokud budete chtít dosáhnout ambientního osvícení závěsnými lustry, nesmí mít příliš vysoký závěs (samozřejmě v závislosti na výšce stropu), aby neosvěcovaly pouze část místnosti.

Podle velikosti prostoru a zvoleného typu osvětlení vybírejte i vhodné žárovky, a to co se výkonu, ale i barvy světla týče. Ideální by samozřejmě bylo zvolit pro místnost ambientní osvětlení a následně pro jednotlivé části kuchyně samostatné pracovní osvětlení (jak popisujeme v článku Průvodce optimálním nasvícením kuchyně a Průvodce optimálním nasvícením jídelny); pokud vám to místnost umožňuje, určitě se o to pokuste.

Určitě nesmutněte nad menšími prostory, i s nimi se dá kouzlit. Jak bylo již výše zmíněno, s nabýtkem na míru si můžete kuchyň upravit podle vašich snů a se správně zvoleným osvětlením v ní budete rádi trávit čas. Projděte si celou naši nabídku kuchyňského osvětlení.

Jsme přímí dovozci renomovaných značek

  • Philips
  • Trio
  • Ideal Lux
  • Lutec
  • Italux
  • WiZ
  • Philips Hue
Všechny značky