Menu
Infolinka
+420 727 957 740
(Po - Pá 9:00 - 18:00)
0
Způsoby doručení
Přepravce69 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 2000 Kč

Tipy a triky pro nástěnné venkovní osvětlení vašeho domu

Venkovní světla na fasádu jsou stylová a dodají vašemu domu úplně novou šťávu. Osvětlení fasády může mít estetickou, ale především praktickou funkci. Vyberte si světlo, které bude ladit se stylem vašeho domu a zahrady a užijte si i noční návraty domů.

Světlo jako šperk

Vnější vzhled domu je velmi důležitý prvek. Tak jako se my lidé staráme o náš zevnějšek, měli bychom se se stejnou péčí věnovat i místu, kde žijeme. Dům je vizitkou majitele a pokud vám není jedno, kde bydlíte, měli byste dům jak se patří vyšperkovat. Architektonickou výjimečnost či vybrané detaily na fasádě můžete podtrhnou správně vybraným fasádním svítidlem. Světla těsně přiléhají k omítce a mohou svítit nahoru, dolů nebo do stran a vytvářet tak zajímavou hru světla a stínů.
 

Trio_Bogota_nastenne   Trio_Bogota   Trio_colorado

Klasická nástěnná světla nikdy nezklamou

Pokud nechcete, aby na sebe světlo poutalo přehnanou pozornost, ale bylo spíše funkční záležitostí, zvolte některou z jednoduchých variant přisazených světel. Tito elegantní společníci jsou vyrobeni z odolných materiálů a v naší nabídce najdete širokou škálu provedení od různých výrobců.

Rabalux_DurangoPrezent_Prizma

 


Úplnou nenápadnost vám zaručí zápustná světla. Mohou vám osvětlit schodiště, ale umístit se můžete i výše na stěnu. Ve dne si jich téměř nevšimnete a v noci vám pomohou ve tmě najít tu správnou cestu.
 

emithor_RadixEmithor_RadixPhilips_Moss

 

Praktická a spolehlivá světla s čidlem


Kolikrát už jste hledali potmě vypínač se světlu a nebo lovili klíče od domovních dveří z kabelky poslepu? Není to nic příjemného, viďte? S tím ale může být jednou provždy konec. K tomu, aby jste již nikdy nebloudili domů potmě skvěle poslouží nástěnné venkovní světlo s čidlem pohybu. Jakmile světlo zaregistruje pohyb, rozsvítí se. Praktické, že?
Připevněte světlo nad domovní dveře nebo ke vstupní brance na pozemek a posviťte si na cestu domů.

Emithor_TardisPhilips_Petronia

 

O tom, jak si světlo s čidlem nastavit najdete více informací v článku zde >>>>


Nástěnná venkovní světla mohou mít i funkce inteligentního osvětlení. Díky nim získáte nad světly úplnou kontrolu a můžete si zvolit z několika parametrů nastavení. Světla z řady Philips Hue jsou propojena pomocí tzv. Bridge s vaším mobilním telefonem a podle druhu světla či žárovky nabízejí různé funkce. Některá se umějí stmívat, u jiných lze volit z odstínů bílé barvy a některá z nich dokáží zářit i v barevném spektru RGB. 
V mobilní aplikaci si snadno nastavíte libovolné světelné režimy a pak už jen necháte světla svítit podle vaši pravidel.
 

Philips__Hue_Econic   Philips_Hue_Impress   Philips_Hue_Econic


Jak připevnit venkovní světlo na zateplenou fasádu?

V současné době se téměř žádný dům neobejde bez kvalitního zateplení. To ovšem nemusí být pro instalaci nástěnného venkovního světla žádný problém. Světlo na zateplenou fasádu připevníte pomocí speciálních hmoždinek do polystyrenu a nebo pomocí dlouhých hmoždinek, které proniknou zateplenou vrstvou až k pevnému povrchu, do kterého se poté upevní.
Váha nástěnných světel zpravidla nebývá natolik velká, aby je polystyren neunesl. Bát se nemusíte ani poškození zateplovací vrstvy pomocí ohřevu od světla. Světla s integrovaným LED zdrojem nebo úspornými LED žárovkami téměř žádné teplo nevydávají.
 

Při výběru jakéhokoli venkovního světla nezapomeňte na to, že všechna světla pro venkovní použití musí mít IP krytí alespoň v hodnotě IP44 a nebo vyšší. To zaručí, že světlo je chráněno jak před vniknutím cizích těles větších než 1 mm, ale také před deštěm.

Prohlédněte si naši nabídku nástěnných venkovních světel >>>

 

Související produkty