Košík0
Způsoby doručení
Přepravce89 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1000 Kč

Rozmístěte světla (v kuchyni) chytře

Nejen kvůli vzhledu, pocitu pohodlí, ale také dobré viditelnosti. byste neměli zanedbávat rozmístění světel v místnosti. V tomto článku vám vysvětlíme, jak co nejefektivněji světla rozmístit. Na příkladu osvětlení kuchyně.

Nejen kvůli vzhledu, pocitu pohodlí, ale také dobré viditelnosti. byste neměli zanedbávat rozmístění světel v místnosti. V tomto článku vám vysvětlíme, jak co nejefektivněji světla rozmístit. Na příkladu osvětlení kuchyně.

Jak rozmístit svítidla v kuchyni?

Kuchyň můžeme při rozmísťování světel pomyslně rozdělit do dvou zón - na zónu pracovní a zónu jídelní. Pracovní zóna zahrnuje prostor nad pracovní deskou a dalšími částmi kuchyně, kde aktivně připravujete pokrmy. Pokud máte nad kuchyňskou linkou horní skříňky, můžete pod ně umístit například zářivk, LED trubice nebo bodová světla do kuchyně. Práci tak budete mít dostatečně osvětlenou, nebudete si na ni díky umístění světel stínit, a nespletete se při přidávání ingrediencí a nezraníte se při krájení. Toto lokální osvětlení ale vždy doplňte i centrálním světlem v místnosti. Při pohledu z osvětlené části pracovního stolu do zbytku místnosti tak vaše oči nebudou tolik namáhané.

Jídelní zónu většinou dostatečně osvětlí třeba LED stropní svítidlo nebo lustr do jídelny umístěné nad stolem. Toto světlo by nemělo nikoho u stolu oslňovat a všichni by měli na své okolí dobře vidět. Storpní přisazené světlo nebo závěsné světlo do jídelny pak můžete je doplnit lampičkami do jídelny nebo romantickými svícny přímo na stůl.

Možná máte jídelnu a kuchyni propojenou. Pokud se pohybujete na malém prostoru, jako centrální osvětlení celé místnosti může posloužit stropní světlo do kuchyně nad jídelním stolem, které pak doplníte zářivkami nebo bodovkami nad linkou nebo jinými lampami do kuchyně.
 
kuchyňská linka

Rozmísťujte světla chytře a správně ve všech místnostech

Výše uvedený popis můžete brát jako takový praktický příklad, který vám osvětlí funkci jednotlivých druhů osvětlení. V našem případě se jedná o osvětlení do kuchyně. Nyní přejdeme od určitého k obecnému a popíšeme trochu teorie.

Centrální osvětlení je důležité vždy a neměli byste na ně zapomínat. Přechody očí z osvětlené pracovní plochy do zbytku místnosti se tak stanou mnohem méně namáhavé. Na konkrétní činnosti nebo místa asi pak posviťte samostatnými lampičkami na stůl nebo na stěnu. I stojací lampy mohou sloužit dobře. Mohou osvítit totiž větší prostor než klasická malá lampička a navíc slouží jako designový doplněk místnosti.

Jsme přímí dovozci renomovaných značek

  • Philips
  • Trio
  • Ideal Lux
  • Lutec
  • Italux
  • WiZ
  • Philips Hue
Všechny značky