Upozorňujeme na změnu dodacích lhůt v období vánočních svátků. Více info zde ->>>>
Menu
Infolinka
+420 727 957 740
(Po - Pá 9:00 - 18:00)
0
Způsoby doručení
Přepravce69 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 2000 Kč

Rozmístěte světla (v kuchyni) chytře

Nejen kvůli vzhledu, pocitu pohodlí, ale také dobré viditelnosti. byste neměli zanedbávat rozmístění světel v místnosti. V tomto článku vám vysvětlíme, jak co nejefektivněji světla rozmístit. Na příkladu osvětlení kuchyně.

Jak rozmístit svítidla v kuchyni?

Kuchyň můžeme při rozmísťování světel pomyslně rozdělit do dvou zón - na zónu pracovní a zónu jídelní. Pracovní zóna zahrnuje prostor nad pracovní deskou a dalšími částmi kuchyně, kde aktivně připravujete pokrmy. Pokud máte nad kuchyňskou linkou horní skříňky, můžete pod ně umístit například zářivk, LED trubice nebo bodová světla do kuchyně. Práci tak budete mít dostatečně osvětlenou, nebudete si na ni díky umístění světel stínit, a nespletete se při přidávání ingrediencí a nezraníte se při krájení. Toto lokální osvětlení ale vždy doplňte i centrálním světlem v místnosti. Při pohledu z osvětlené části pracovního stolu do zbytku místnosti tak vaše oči nebudou tolik namáhané.

Jídelní zónu většinou dostatečně osvětlí třeba LED stropní svítidlo nebo lustr do jídelny umístěné nad stolem. Toto světlo by nemělo nikoho u stolu oslňovat a všichni by měli na své okolí dobře vidět. Storpní přisazené světlo nebo závěsné světlo do jídelny pak můžete je doplnit lampičkami do jídelny nebo romantickými svícny přímo na stůl.

Možná máte jídelnu a kuchyni propojenou. Pokud se pohybujete na malém prostoru, jako centrální osvětlení celé místnosti může posloužit stropní světlo do kuchyně nad jídelním stolem, které pak doplníte zářivkami nebo bodovkami nad linkou nebo jinými lampami do kuchyně.
 
kuchyňská linka

Rozmísťujte světla chytře a správně ve všech místnostech

Výše uvedený popis můžete brát jako takový praktický příklad, který vám osvětlí funkci jednotlivých druhů osvětlení. V našem případě se jedná o osvětlení do kuchyně. Nyní přejdeme od určitého k obecnému a popíšeme trochu teorie.

Centrální osvětlení je důležité vždy a neměli byste na ně zapomínat. Přechody očí z osvětlené pracovní plochy do zbytku místnosti se tak stanou mnohem méně namáhavé. Na konkrétní činnosti nebo místa asi pak posviťte samostatnými lampičkami na stůl nebo na stěnu. I stojací lampy mohou sloužit dobře. Mohou osvítit totiž větší prostor než klasická malá lampička a navíc slouží jako designový doplněk místnosti.

Související produkty

Související články

Kolik svítidel je dobré instalovat do jednotlivých pokojů?
Přemýšlíte, jestli do kuchyně koupit dvě, nebo tři svítidla? Zda dětský pokojíček bude řádně osvětlen, když tam bude lustr a dvě lampičky? Sepsali jsme pro vás jednoduchý návod, jak si spočítat množství světla v jednotlivých pokojích, tak abyste si neničili oči, ale také nedocházelo k přesvícení.
3 rady k jednoduché údržbě svítidel a lustrů
Jak rychle a účinně vyčistit lustry, lampy a další osvětlení? Stačí znát pár triků a je hned hotovo.
Osvětlení do kuchyně a jídelny – posviťte si na jídlo
Kuchyně a jídelní část jsou pro mnohé srdcem domova. Místo, kde všichni tráví nejvíce času. Místo, kde se může sejít celá rodina. Středobod všeho dění si tedy zaslouží dostatečné osvětlení, které splňuje nejmodernější kritéria.
Další články v Magazínu