Upozorňujeme na změnu dodacích lhůt v období vánočních svátků. Více info zde ->>>>
Menu
Infolinka
+420 727 957 740
(Po - Pá 9:00 - 18:00)
0
Způsoby doručení
Přepravce69 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 2000 Kč

Návrat lávových lamp

V poslední době se dekorativní lávové lampy opět stávají horkým zbožím na trhu s osvělením. Zaujmou na první pohled i vás?

Lávová lampa jako doplněk

Můžete je milovat, nebo nenávidět. Jen málokdo má k lávovým lampám neutrální vztah. Lávová lampa je totiž prvkem, který můžete umístit snad do každé místnosti a také prvkem, který vás už na první pohled zhypnotizuje. A vytvoříte si k němu vztah.

I když jim patřila především šedesátá léta, ze kterých pochází, dnes se vrací na výsluní. Moderní doba se sice nezapře, ale dnešní dekorativní lávové lampy jsou na první pohled téměř k nerozeznání od těch původních.

Jak funguje lávová lampa?

Co je vlastně ta láva, která v lampě putuje shora dolů? Vosk. Vosk, který se po zapnutí lampy začne zahřívat díky žárovce v podstavci lávové lampy a kovové spirále, roztaje a stoupá v lampě nahoru. Protože je vrchní část lampy více vzdálená od zdroje tepla, vosk se nahoře zase ochladí a klesá dolů. Při cestování se menší voskové bubliny spojují ve větší a ty se pak zas trhají na menší. Kromě průsvitného vosku je v lampě také kapalina nerozpustná ve vodě (směs chloridu uhličitého).
 
 lávová lampalavová lampa
 

 

Související články

Výběr dětské lampy
Zařizujete pokoj pro děti a lámete si hlavu nad tím, jakou jim pořídit lampičku? Není to žádná věda, ale rozhodně se vyplatí řídit se alespoň základními pravidly. Sepsali jsme pro vás článek o tom, jak postupovat a na co si dát pozor.
Druhy svítidel a jejich umístění
Připravili jsme pro vás takový malý tahák při hledání správného světla k vám domů nebo do kanceláře. Zorientujte se v široké nabídce svítidel a výběr bude hračka.
Osvětlení do dětského pokoje
Ať už zařizujete pokoj pro miminko, školáka nebo mladého teenagera, hodí se pár rad ohledně osvětlení. V každém věku mají děti jiné nároky na světlo v pokoji.
Další články v Magazínu