Košík0
Způsoby doručení
Přepravce89 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1000 Kč

5 kroků k podmanivému marockému stylu

Marocký styl hýbe světem a přináší s sebou záplavu pestrých barev, lesklých kovů a vyřezávaných doplňků. Nechte se zmámit arabskou precizností a africkou bezstarostností. Maroko může být i u vás doma!

Marocký orientální styl hýbe světem a přináší s sebou záplavu pestrých barev, lesklých kovů a vyřezávaných doplňků. Nechte se zmámit arabskou precizností a africkou bezstarostností. Maroko může být i u vás doma!
 

  Marocka_svetla  


Tento styl se začal v posledních letech prosazovat jako protipól k jednoduchým a chladným tónům skandinávských a industriálních stylů. Pokud milujete jednoduchost a minimalismus, ani dál nečtěte. Marocký styl totiž představuje spojení několika kultur do pestrého a zábavného koktejlu, ze kterého přechází zrak.

1) Barvy hrají prim

​​​Marocký styl hýří barvami, ale nic se nesmí přehánět. Nejde o to vybudovat interiér ve všech barvách duhy, ale interiér, kde budou barvy ladit a vytvářet dohromady harmonický celek.
Dekolamp_Maroko  Marokko  Marocky_inter
  

Stěny můžete ponechat bílé a nebo volte zemité barvy jako světle hnědou, okrovou nebo terakotovou. Ložnici či obývací pokoj si můžete zútulnit pomocí tapety nebo tapiserie s arabskými motivy.
U nábytku a doplňků se nechejte unést a vybírejte z pestřejších a barevnějších tónů. Vínová, zelená, olivová, nebesky modrá a nebo jasná oranžová se mohou objevit na čalounění, polštářcích, dekách, plédech i podsedácích. Ve výrazných barvách volte i nádobí a drobné interiérové doplňky.

2) Masivní dřevo

Dřevěné prvky v interiéru vždy vytvářejí útulnou a příjemnou atmosféru. V marockém stylu volte nábytek z masivního dřeva. Nebojte se vybrat si i některé exotičtější druhy. Nábytek v marockém stylu nemusí být ale jen z drahých exotických dřevin. Levnější napodobeniny najdete i v běžných obchodních řetězcích s nábytkem.

Lucide_Poli

Pro tento styl jsou také typická zrcadla s širokým dřevěným vyřezávaným rámem. Rámy můžete vyměnit i u starších obrazů. Na světlých stěnách budou příjemně kontrastovat.

3) Dlaždice, dřevo nebo koberec?

Pokud renovujete váš dům či byt a chcete s marockým stylem začít “od podlahy” volte dřevo. To působí luxusním dojmem a navíc i pocitově hřeje. Namořené tmavou barvou skvěle doplní veselý a rozjásaný interiér. Pro koupelnu, kuchyni či chodbu se zase hodí pestré dlažice, tzv. azulejos. Spojte je do zajímavých geometrických tvarů a pohrajte si s prostorem. Výhodou dlaždic je snadná údržba.

  Dekolamp_marocky_styl   Ideal_Lux_Norma Chodba_maroko


Obývací pokoj a ložnici doplňte stylovými běhouny nebo koberci v perských vzorech. Volte spíše menší koberečky, které spolu navzájem můžete kombinovat.

4) Zlato a přírodniny


Drobné doplňky jsou to, co  interiéru dodá šťávu a pozvedne ho na vyšší úroveň. V marockém stylu se mohou objevit doplňky z ratanu, mramoru a nebo keramiky. Pro arabskou kulturu je také typické hojné použití lesklých kovů.

Maroko_konvice

Pořiďte si třeba pozlacený čajový servis a nebo blyštivé svícny. Na jídelním stole se skvěle bude vyjímat kovová mísa na ovoce. Uvidíte, že i taková drobnost může velmi dobře posloužit a prozářit celý prostor.

5) Světlo a vůně


Atmosféru pokoje lehce doplníte pomocí vůní. Zapalte si aromalampu s vůní marocké růže a nebo santalového dřeva. Neoddělitelnou součástí Maroka jsou také vonné tyčinky, se kterými se zde na dovolené setkáte na každém rohu.

Ideal_Lux_Norma  Ideal_Lux_Victoria


Ve večerních hodinách vám pokoj příjemně osvětlí tepané lampy a nebo svítidla v orientálním stylu. Užijte si elegantní zdobnost netradičních svítidel a dodejte pomocí nich svému bytu dokonalý marocký vzhled. Z materiálů se nejlépe budou hodit světla kovová a skleněná. Chybu neuděláte, pokud sáhnete po svítidlu ve tvaru lucerničky. IN jsou měděné tóny, stříbrná a zlatá barva a nebo kovová svítidla s patinou.       

Často se také můžete setkat se svítidly, která jsou zdobená střapečky a nebo třásněmi - i to k Maroku patří. Nicméně ozdoby nejsou nutností. V nabídce lustrů a lampiček v marockém stylu lze najít i velmi elegantní svítidla, která můžete použít i v případě, pokud byste se rozhodli styl vašeho bytu změnit.
Kromě závěsných lustrů doporučujeme pořídit i menší stolní lampy nebo nástěnné lampičky. I přesto, že lampy nejsou dominantním prvkem prostoru, mohou sehrát velkou roli při tvoření příjemné intimní atmosféry. oceníte je jistě nejen v ložnici, ale i v obývacím pokoji.

Ideal_Lux_Harem  Ideal_Lux_Nawa  Ideal_Lux_Marrakesh

Líbí se vám marocký styl? Přemýšlíte, že si trošku exotiky přenesete i k vám domů? Vybírejte z naší nabídky svítidel z marockého stylu a nezapomeňte na to, že celá krása je schovaná v drobných detailech.

Jsme přímí dovozci renomovaných značek

Všechny značky