Košík0
Způsoby doručení
Přepravce89 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1000 Kč

Jaké zvolit osvětlení pro interiér v japonském stylu?

Slyšeli jste už o novém trendu Japandi? Jde o kombinaci japonské skromnosti a skandinávské spokojenosti, které se v bytovém designu snoubí v perfektně vyvážený styl, který si určitě zamilujete.

Tento relativně nový trend je dokonalým lékem na chaos a stres, které nás dennodenně obklopují. V pečlivě uspořádaných a prostorných interiérech hraje samozřejmě důležitou roli světlo, jak přirozené, tak umělé.
 

Jak poznat japonský styl?

Styl Japandi představuje protiváhu k  problémy dnešního světa, což je všudypřítomný spěch a obrovská spousta zbytečných věcí. V interiérech Japandi vládne jednoduchost, skromnost a uvědomění vděčnosti, která je základem celé životní filozofie. 
Interiéry v tomto stylu jsou zpravidla zařízené bez okázalého přepychu, bez zbytečných dekorací, které nemají účel a obejde se bez výrazných barev i složitých vzorů. V takto zařízených prostorech je vše v souladu se zásadou že méně znamená více, má každý předmět v domě svou hodnotu a význam.

Interiéry ve stylu Japandi jsou zařízeny s jemností a vždy podle dobře promyšleného plánu. K tomuto stylu patří nábytek s jednoduchou, ale zároveň zajímavou formou, elegantní siluetou a pečlivým provedením. Styl Japandi, navazující na myšlenku wabi-sabi, odhaluje přirozenou krásu předmětů a materiálů.
 
Interiéry Japandi působí dojmem spokojené domácnosti a navozují pocity harmonie a útulnosti. Tento přístup k zařizování bytu či domu umožňuje členům domácnosti nerušeně odpočívat, zajišťuje rodinnou pohodu a vnitřní klid pro každého člena domácnosti.
Chcete vědět, jak zařídit interiér v japonském stylu? Existuje několik zásad, které vás k tomu dovedou.
 
 • Buďte minimalisté
Základem pro každý interiér v japonském stylu je nezahlcenost věcmi. Místo zde nemá ani nadbytečný nábytek, dekorace, drobnosti, ani jiné přebytečné věci, které by nás mohly zbytečně rozptylovat.
Pokud se rozhodnete pro styl Japandi, měl by následovat důkladný úklid a odstranění všeho nadbytečného. S úklidem vám může pomoci technika KonMari od japonské spisovatelky Marie Kondo. Díky tomu, že váš prostor zbavíte všeho nepotřebného, ulevíte nejen svému bytu, ale i sami sobě.
Cílem vašeho snažení by mělo být, aby u vás doma vypadalo vše jednoduše a elegantně.
 
 • Vneste do interiéru neutrální barvy a zemité tóny
Interiérům ve stylu Japandi dominují tlumené, zemité barvy. Hlavní roli zpravidla hraje neutrální  béžová, různé odstíny šedé, mléčně bílé a celá paleta hnědých odstínů. Často se také objevuje černá  či tmavě zelená. Intenzivní, syté a agresivní barvy jako jasně žlutá, červená nebo růžová do tohoto stylu nepatří.
Pokud v nich ale máte zalíbení, nenechte se svazovat pravidly a trošku barev do interiéru propašujte. V první řadě jde o to, abyste se u vás doma cítili dobře vy sami.
 • Sáhněte po doplňcích z přírodních materiálů
Přírodní materiály jsou trendy. V souladu se zájmem o životní prostředí a ekologii se tento trend promítá i do vybavení domácnosti. Pokud se chcete opravdu ponořit do hlubin Japandi stylu, dejte ve vaší domácnosti prostor nábytku a vybavení s přírodního dřeva. Pokud plánujete kompletní rekonstrukci a nebo zařizujete nový dům, pak můžete zvolit i dřevěné obložení stěn, které prostor příjemně zútulní.
O něco jednodušší variantu, kterou využijete i ve stávajících interiérech jsou doplňky z bambusu, ratanu, proutí nebo přírodní trávy, jakými jsou například ozdobné koše nebo obaly na květináče. V podobném designu seženete i mnoho typů svítidel, které mohou plnit dekorační i ryze praktickou funkci.
 
 • Postarejte se o pohodlí a funkčnost
Harmonie a pohostinnost hrají ve stylu Japandi důležitou roli, nábytek a řešení interiéru by tedy mělo být především pohodlné a funkční. To platí jak pro místnosti pro trávení volného času, tak pro kuchyňský nábytek a vybavení ložnice.
Dbejte na kvalitní provedení, poctivé materiály a na to, abyste se u vás doma cítili příjemně nejen vy, ale také vaši hosté.

Osvětlení ve stylu Japandi

Styl Japandi preferuje otevřené, světlé prostory osvětlené přirozeným denním světlem, ale ani umělé světlo by nemělo chybět.  Jeho úkolem rozhodně není strhávat na sebe pozornost, ale pouze přirozeně doplnit přirozené osvětlení a podpořit harmonickou energii prostoru.
Prostor nechte volně plynout a nerozdělujte místnosti nábytkem či příčkami. Pokud už je z nějakého důvodu rozdělení prostoru nutné, pak volte transparentní materiály či květinové zástěny
Zajistěte, aby do pokojů pronikalo co nejvíce slunečního světla - odstranění záclon a žaluzií na oknech vám to určitě usnadní.

Protože interiéry ve stylu japandi jsou obecně otevřené a světlé, mohou vyžadovat uspořádání osvětlení, které pouze světlem rozděluje jednotlivé zóny a místnosti. V ložnici volte teplé odstíny bílého světla, podobná jako v obývacím pokoji, naproti tomu v koupelně a v kuchyni volte osvětlení v bílém odstínu imitující přirozené denní světlo. Chybu rozhodně neuděláte, pokud sáhnete po moderních inteligentních svítidlech či žárovkách, u kterých lze jednoduše zvolit tón osvětlení podle aktuální nálady či situace.
 

Osvětlení interiérů ve stylu Japandi - inspirace

Svítidla ve stylu Japandi se vyznačují minimalistickou a jednoduchou formou. Stejně jako ostatní doplňky nebo zařízení jsou lampy Japandi vyrobeny z přírodních materiálů, jako je dřevo, papír a sklo. Jednoduchý design však neznamená, že tyto položky postrádají styl. Závěsné i stojací lampy perfektně implementují koncept jednoduché krásy.
Geometrické a štíhlé tvary přitahují pozornost díky zajímavým detailům. I v monochromatické místnosti můžete zavěsit ke stropu lustr se stínítkem připomínajícím japonské origami nebo trojramennou lampu s průhlednými stínidly.
Neotřelý vzhled je charakteristickým rysem lamp, které kombinují několik různých materiálů. Kombinace borovicového dřeva, černého kovu a bílé látky bude v interiérech japandi zajímavým akcentem. 

Na webu Dekolamp.cz jsme pro vás připravili široký výběr osvětlení, které v interiérech Japandi vytvoří útulnou a uklidňující atmosféru. Prohlédněte si naši nabídku a sáhněte po originálních lampách do vašeho nového domova!

Jsme přímí dovozci renomovaných značek

 • Philips
 • Trio
 • Ideal Lux
 • Lutec
 • Italux
 • WiZ
 • Philips Hue
Všechny značky