Menu
Infolinka
+420 727 957 740
(Po - Pá 9:00 - 18:00)
0
Způsoby doručení
Přepravce69 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 2000 Kč

Jak levně zařídit studentský pokoj?

Ať už máte doma studenta a nebo jím jste, zajisté přemýšlíte, jak stylově a za co nejméně peněz zařídit pokoj, ve kterém se bude nejen dobře bydlet, ale také studovat. Máme pro vás pár tipů, které vám před začátkem školního roku napoví. 

Pokoj v bytě u rodičů, privát a nebo pokoj na studentských kolejích nemusí být jen nudná zpola prázdná místnost. Naopak to může být váš zcela osobitý prostor, kde světu ukážete vaše koníčky, vaše záliby a vaší osobnost. K tomu, abyste si vytvořili pokoj snů nepotřebujete ani moc peněz. Stačí mít nápad, pár šikovných kamarádů a pár drobných, co vám zbyly z letní brigády.

 
dkolamp_studentroom

Samým blahem, jedním tahem….

Barvy hrají v našem životě velmi důležitou roli. Ačkoli si to běžně neuvědomujeme, působí na nás každý den. Některé nás stimulují k lepším výkonům a některé nás zase zdárně ukolébají k hlubokému spánku. V pokoji, kde se budete učit a kde se potřebujete soustředit, by barvy měly být voleny s rozmyslem.
Současné trendy se opět obracejí k střídmosti. Na stěnách kraluje čistě bílá, šedá a nebo krémová barva, pokud však toužíte po barvách kolem sebe, sáhněte po červené, která stimuluje činnost mozkových buněk, a nebo po zelené, která zase dokáže uklidnit vystresovanou mysl. Nepouštějte se do nějakých divočejších vzorů a přehnané výzdoby. Mozek by se pak soustředil na zdi a ne na učivo.
 
Lucide_bergamo
 

Nábytek za hubičku

Nábytek do pokoje není nutné kupovat zbrusu nový. Podívejte se na bazarové stránky, projeďte nabídky nábytku za odvoz, poptejte se u známých. Nebojte kombinovat nové se starým. Eklektický styl zrovna frčí.
Pokud si ale starším nábytkem nejste jistí a raději byste přeci jen měli svůj vlastní, zařiďte si pokoj ve stylu minimalismu. I ten právě teď letí!
 
Dekolamp_minimalism  Dekolamp-eclectic  Dekolamp_funky

Bez doplňků ani ránu!

Suvenýry z cest, dárky od kamarádů, talismany pro štěstí - nic z toho by v pokoji, kde se chcete cítit dobře nemělo chybět. Fotky můžete úsporně připnout kolíčkem na prádlo na prádelní šňůry a pro ostatní drobnosti využijte třeba odkládací poličku na moderní lampičce k posteli. In jsou také papírové boxy, které můžete libovolně stohovat na sebe.
Doplňky si také můžete vyrobit sami. Povlaky na polšťáře, stojany na tužky a jiné „home-made” výrobky udělají z pokoje váš osobní prostor.
 
Eglo_tornos  Ideal_lux_Truman  Redo_fox

Posviťte si na to!

Pokud se na něčem nevyplatí šetřit, tak je to určitě dobré osvětlení. I v „low-cost” studentském  pokoji by určitě nemělo chybět kvalitní centrální osvětlení a stolní lampička. Nicméně, není se čeho bát. Lampičky do studentského pokoje seženete již od 499 Kč.

Lampa na pracovní stůl musí být především nastavitelná a to nejen do výšky, ale také musí mít otočnou hlavu svítidla. Neměla by oslňovat, ani svítit na podklad z přílišné blízkosti. Dbejte na to, aby lampa byla osazena kvalitní žárovkou a nebo LED zdrojem. Nebude tak docházet ke stroboskopickému problikávání, které škodí očím. Certifikaci EyeCare mají například stolní lampičky značky Philips.

U lampiček je na výběr z velkého množství designů a provedení. Lampa může být i stylovým doplňkem sladěným se zbytkem pokoje. 
 
Rebalux_edward  Redo_alias  Rabalux_edgar

Už víte v jakém stylu bude váš pokoj? Držíme palce a doufáme, že začátek školního nebo akademického roku zvládnete na jedničku. 
 PS: Svítidla nejen do studentského pokoje najdete na Dekolamp.cz ;-)
 

Související produkty