Košík0
Způsoby doručení
Přepravce89 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1000 Kč

Druhy ovladačů Philips Hue

Vyznat se v ovladačích moderních inteligentních svítidel může být oříšek. Ale žádný strach, rádi vám poradíme, jaké ovládání se bude pro vaše světla hodit a k čemu jaké ovládání slouží.

Snažíme se o to, abyste se u nás na stránkách dozvěděli o inteligentních svítidlech úplně všechno. V aktuálním článku vás čeká seznámení s ovladači inteligentního osvětlení Philips Hue. Inteligentní svítidla můžete ovládat i v aplikaci na mobilním telefonu, tabletu nebo přes inteligentní hodinky či dokonce hlasem, ale i ovladače se vám budou hodit. Mají totiž spoustu užitečných funkcí a ovládání světel bude snadné za každé situace. V praxi se můžete setkat se 4 druhy ovladačů svítidel Philips Hue a my vám je podrobně představíme.

Dimmer Switch – stmívání i svítání u vás doma

Chytrý stmívač Dimmer Switch se vám bude hodit, pokud si plánujete pořídit svítidla nebo žárovky s označením Philips Hue White nebo Philips Hue White Ambiance. U žárovek a svítidel základní řady vám Dimmer Switch umožní pouze vypínání/zapínání a stmívání. U svítidel pokročilejší řady si pak pomocí ovladače Dimmer Switch můžete zvolit z předvolených režimů osvětlení pro aktivity v různých částech dne. 
Jedním ovladačem můžete ovládat pouze jediné svítidlo a nebo si k němu spárujete větší skupinu světel, která budou svítit současně. Při použití ovladače je možné ovládat až 10 světel bez nutnosti pořizovat si Philips Hue Bridge. 
Ovladač můžete pomocí magnetu přichytit do stojánku, který snadno připevníte na zeď, na ledničku nebo zkrátka tam, kde ho budete potřebovat.
Přepínač ztlumení, jak se někdy také ovladači Dimmer Switch říká, oceníte zejména v obývacím pokoji nebo v ložnici, případně v pracovně. 

Dimmer_Switch_ovladac          dimmer_Switch_PhilipsHue

Philips Hue Bridge – mozek celého systému

Philips Hue Bridge nebo také můstek je srdcem a mozkem celého systému. Budete ho potřebovat, pokud si ve vašem domě chcete zapojit více než 10 svítidel nebo žárovek. Je také nutností pro využití všech funkcí inteligentních svítidel z řady White Ambiance nebo White and Color Ambiance.
Philips Hue Bridge zapojte klasicky do zásuvky a poté připojte pomocí UTP kabelu k internetové zástrčce. Po spárování můžete díky němu ovládat až 50 světel a doplňkových zařízení Philips Hue. Můstek pomocí internetu komunikuje s aplikací a předává informace směrem ke svítidlům.

PhilipsHue_Bridge

O tom, jak propojit světla a můstek si můžete přečíst v článku v naší Poradně >>>

Tap Switch – režimy dle vašeho gusta

Tap Switch je malý a šikovný pomocník díky kterému si snadno zvolíte některý z předpřipravených světelných režimů. Režimy osvětlení pro vybranou skupinu světel si rozvrhnete v aplikaci na mobilním telefonu nebo tabletu. Do Tap Switche si můžete nahrát 4 režimy, které si zvolíte pomocí tlačítek. Tap Switchem je také možné skupinu světel zapnout nebo vypnout. Tap Switch se hodí pro pokročilejší žárovky s označením White Ambiance nebo White and Color Hue Ambiance.
Pro fungování nejsou potřeba baterie. Tap Switch funguje na principu kinetické energie a dobíjí se stlačením tlačítek.

Tap_Switch_Philips_Hue         Tp_Switch_ovladac

Motion sensor – zaznamená každý pohyb

K ovladačům můžeme zařadit i pohybové čidlo Motion Sensor. Čidlo na pohyb oceníte zejména tam, kde nechcete ztrácet čas hledáním vypínače. Světla s pohybovým čidlem se v interiérech nejčastěji umisťují na WC, do chodeb a nebo jako osvětlení zastřešené verandy. Motion Sensor Philips Hue je bezdrátový a můžete ho umístit na jakýkoliv povrch. Senzor funguje díky bateriím.
Pokud se nespokojíte pouze s bílým světlem, jednoduše si přes aplikaci nastavíte, do jakého režimu se mají světla při detekci pohybu rozsvítit. 

 

Motion_sensor_Philips_Hue

Více se o inteligentních svítidlech a jejich funkcích dozvíte v Poradně>>>

 

Jsme přímí dovozci renomovaných značek

  • Philips
  • Trio
  • Ideal Lux
  • Lutec
  • Italux
  • WiZ
  • Philips Hue
Všechny značky