Menu
Infolinka
+420 727 957 740
(Po - Pá 9:00 - 18:00)
0
Způsoby doručení
Přepravce69 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 2000 Kč

3 rady, jak se co nejlépe lépe učit

Zkouškové období na vysokých školách je v plném proudu a na mladší studenty čekají pololetní písemky. Víte, jak se učit při správném světle, když je už brzy tma?

Jistě už jste dostali a nebo i četli spoustu tipů o tom, jak se při učení udržet ve formě. Zdravý životní styl, dostatek spánku, vitamíny a doplňky stravy a správný time management jsou zmiňovány téměř ve všech zdrojích, ale jen málokde najdete informace o tom, že i světlo může ovlivnit to, jak se cítíte.
 
Dekolamp-studenti

Správně vybrané osvětlení zvyšuje soustředění a eliminuje pocit únavy. Stačí při jeho výběru a instalaci dodržovat 3 jednoduché zásady:

1) Přemýšlejte nad rozmístěním světel

Centrální svítidlo v místnosti je samozřejmě důležité, ale pokud se potřebujete soustředit na čtení skript nebo na práci u počítač, rozhodně to nestačí. Pro učení budete potřebovat minimálně jednu kvalitní lampičku na stůl a pokud jste zvyklý učit se před spaním v posteli, bude se vám hodit i další LED lampička na noční stolek

2) Eliminujte stínění a vyhněte se nekvalitním žárovkám

Zvažte, odkud do vašeho pokoje přichází přirozené světlo a maximálně ho využívejte v průběhu dne. Slunce by vás nemělo oslňovat a ani vytvářet nepříjemné ostré stíny. Využívejte žaluzií a nebo si psací stůl přemístěte tak, aby pro vás byla poloha k oknu co nejvýhodnější. S přicházejícím večerem využijte umělých zdrojů osvětlení.
Základní pravidlo je umístit svítidlo na druhou stranu než je ruka, kterou píšete. Zamezíte tak opět stínění. Pokud pracujete u stolu na pocítači, volte takové světlo, které má otočnou hlavu a kterým si monitor můžete nasvítit případně i zezadu. tímto malým trikem si vytvoříte tzv. ambientní osvětlení, které vás nebude oslňovat, ale pro vaše oči vytvoří dobré podmínky pro sledování monitoru i za šera nebo tmy.
Investujte do kvalitních žárovek a LED zdrojů, které nebudou problikávat. Toto problikávání není ve většině případů ani okem viditelné, ale může nám způsobovat bolesti hlavy a únavu očí. Žárovky a lampičky s certifikací EyeCare nabízí mimojiné značka Philips.

3) Zvolte správnou barvu světla

Zamýšleli jste se někdy nad tím, proč v obchodních střediscích a kancelářských budovách najdete téměř vždy jasné bílé světlo? Důvod je jednoduchý. Tento odstín barvy světla je nejvhodnější pro soustředění a aktivuje naši pozornost. Takové světlo byste pro učení mělli volit i vy.
Vyberte si lampičku, jejíž hodnota chromatičnosti je v rozmezí 4000 - 6000K  a nebo zainvestujte do některého ze světel Philis Hue (produkty řady White Ambiance nebo White and Color Ambiance), kde si chromatičnost můžete upravit podle aktuální potřeby. V ideálním případě pro studium a pro povzbuzení jasné bílé světlo, pro odpočinek a relaxaci světlo ve žlutých tónech.


Už víte, jak si svůj studijní koutek vybavíte? Pokud budete potřebovat s výběrem světla pro snadné učení poradit, neváhejte se na nás obrátit.

Související produkty

Související články

Jak vybrat osvětlení do kanceláře?
U práce potřebujete kvalitní osvětlení, o tom vám jistě říkat nemusíme. Víte ale, jaké je to správné světlo, které vás bude u práce povzbuzovat a nebudou vás z něj bolet oči? Ať už pracujete v kanceláři nebo z domu, výběr světel do kanceláře byste neměli podceňovat.
Posviťte si na čtení
Venku se honí všichni čerti, zima hned tak neskončí, a tak se vám může hodit praktická a zároveň designová lampa na čtení.
Výběr dětské lampy
Zařizujete pokoj pro děti a lámete si hlavu nad tím, jakou jim pořídit lampičku? Není to žádná věda, ale rozhodně se vyplatí řídit se alespoň základními pravidly. Sepsali jsme pro vás článek o tom, jak postupovat a na co si dát pozor.
Další články v Magazínu