Návrhy osvětlení a kalkulace

Nejsme jen prodejci osvětlení, ale velmi nám záleží na tom, aby si zákazníci koupili osvětlení, se kterým budou po všech stránkách spokojeni. Proto v Dekolampu nabízíme nadstandardní, přitom ale bezplatnou službu individuální konzultace a kalkulace.

V případě zájmu vám zároveň můžeme nabídnout možnost montáže a instalace svítidel smluvním poskytovatelem Janem Pustějovským (+420 777 847 752, janpustejovsky@seznam.cz, cena 500 Kč / hodinu + doprava).

 • S čím pomůžeme?

  Poradíme, jaké zvolit správné rozmístění svítidel, jakou mají mít světla barvu a intenzitu a jak je sladit s celkovým designem interiéru. Vypracujeme kalkulaci, přičemž při větším odběru nabídneme výraznou slevu.

 • Co získáte?

  Během jedno- až dvouhodinové konzultace se dozvíte mnoho důležitých a podnětných informací a následně vám naše specialistka Jana zašle jeden návrh s možností variant pro některé prostory.

 • Jak se objednat?

  Osobní schůzku pro individuální návrh a kalkulaci si můžete rezervovat přes následující formulář:

  Rezervovat schůzku

 • Kdo se vám bude věnovat?

  Jana Škrobová

  Nejen že je vedoucí prodejny, takže má celý sortiment svítidel v malíčku, ale hlavně se v oblasti světelné techniky pohybuje už přes dvacet let a poradí i s technickými řešeními.

Zákaznické reference

 • Costumer Icon

  "Byli jsme moc spokojení se službami firmy Dekolamp. Paní Jana Škrobová se nám na schůzce perfektně věnovala a hlavně poradila tam, kde jsme si nevěděli rady. Nechali jsme si osvětlit celý náš dům😊. Moc děkujeme a doporučujeme"

  Marek

 • Costumer Icon

  "S e-shopem Dekolamp mám nejlepší zkušenosti, hlavně co se týče pomoci s výběrem svítidel. Když jsem před nedávnem vybírala svítidla do naší novostavby, byla jsem už trochu v koncích. Pak jsem se seznámila s paní Janou a společně jsme doladily vše ostatní. Všem Dekolamp doporučuji, máte krásný výběr svítidel a zkušené zaměstnance, kteří jsou ochotní a pomůžou."

  Soňa

 • Costumer Icon

  "Moc děkujeme za velmi rychlou a vstřícnou spolupráci. Paní Jana je velmi milá a ochotná, pomohla s vybráním svítidel a zároveň dodání proběhlo naprosto skvěle. Jsme moc spokojeni. Přejeme mnoho spokojených zákazníků jako jsme my."

  Jana

 

Specialistka Jana: „Ne všechna pěkná svítidla se hodí všude“

V čem lidé nejvíce tápou?

Nejčastěji neví, jakou barvu světla použít do jaké místnosti, a také mají problém určit, jaké množství světla bude nutné, tedy jakou zvolit svítivost osvětlení.

A jakých chyb se nejčastěji dopouštějí?

Největší chybou bývá líbivost světel versus jejich schopnost osvětlit daný prostor. Ne všechna pěkná světla se hodí všude. Ale odborník už ví a dokáže poradit, jak toto světlo podpořit, případně ho doplnit nepřímým osvětlením LED pásku či odrazem z jiného zdroje.

Kdy se má osvětlení nejlépe řešit?

V případě novostaveb nebo větších rekonstrukcí je úplně nejlepší přijít za odborníkem ještě před zadáním vyhotovení realizační projektové dokumentace. Lidé totiž většinou přijdou s vývody z dokumentace a to už bývá jen o „osazení“ svítidly a ne o návrhu pro daného člověka.

A co je nyní trendy? Chytrá svítidla?

Dneska lidé chtějí ovládat světla podle potřeby, chtějí si navolit barvu světla, intenzitu, způsob vypínání. Ale staré rozvody neumožňují zapojení složitějších systémů. V ten okamžik přichází na scénu „chytré osvětlení“, které umožňuje veškerý komfort a nevyžaduje velké stavební úpravy. Na trhu je velké množství svítidel na dálkové ovladače, ale jen pár jich dokáže fungovat opravdu „chytře“. Mít na stole pět různých ovladačů je nepohodlné a nepraktické. Zvolením systému s centrálním řízením tento problém odpadá. Systém světel jde snadno naprogramovat pomocí aplikace v mobilu či tabletu a přesně si zvolit co které světlo, ovladač či pohybový senzor, kontakt udělá a i kdy to udělá. Můžete se tedy probouzet vycházejícím sluníčkem, nechat si ztlumit intenzitu osvětlení pro noční režim a nebo rozsvítit v případě pohybu na zahradě, a to vše jen jedním světlem a příslušenstvím k němu. Dnešní systémy dokáží „chytře“ nejen svítit, ale ovládat různá další zařízení pomocí spínaných zásuvek. Možnosti jsou omezené jen vlastní představivostí a nastavit lze skoro vše.

Proč je dobré osvětlení řešit s odborníkem a jakou má výhodu mít dopředu návrh?

Odborník má přehled, dokáže navrhnout a doporučit svítidlo právě podle daného zákazníka a poměrů v místnosti. Vyzná se v parametrech a ušetří spousty času hledání, shánění a do finále předejde i nepříjemnému zklamání. Díky zpracování návrhu získá člověk kompletní pohled na celý prostor. Osvětlení bude vyvážené, příjemné a ekonomicky zajímavé.

Děláte návrhy i na dálku, tedy bez osobní schůzky?

Pokud mám udělat návrh, který je pro daného člověka, musím s ním sedět a vidět, jak reaguje na mé podněty a návrhy. Jak se tváří na otázky a jak je rozhodný. Udělat návrh na dálku je neprofesionální a řešení nebude dobré.