Výdejní místo - prodejna v Brně je pro vás k dispozici každý pracovní den od 9 do 16 hodin.
Menu
Infolinka
+420 533 533 193
(Po - Pá 9:00 - 16:00)
0Košík
Způsoby doručení
Přepravce89 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1000 Kč

Žlutá a šedá, to jsou barvy roku 2021!

Tentokrát představila společnost Pantone pro rok 2021 rovnou dvě barvy, a to žlutou 13-0647 Illuminating a šedou 17-5104 Ultimate Gray. Cílem tohoto výběru je poukázat, jak se dva rozdílné elementy dokáží sloučit do jednoho a vytvořit tak kvalitní celek, což nejlépe charakterizuje náladu, kterou by se měl nést rok 2021.

Proč jsou barvy rovnou dvě? Důvod je symbolický. Spojení těchto dvou barev vyjadřuje poselství síly a naděje. Je to spojení, které zahrnuje hlubší pocity přemýšlivosti s příslibem něčeho optimistického.
 

 
Tato dvojice je kontrastní a zároveň jednoduchá a nadčasová. Žlutá je jasná a veselá barva, která ztělesňuje pozitivní myšlení a optimismus. Šedá je symbolem pevných a spolehlivých prvků, které poskytují stabilní základ. Šedá barva stejně podporuje pocity vyrovnanosti, stálosti a odolnosti. Kombinace těchto dvou barev inspiruje k regeneraci a posouvá nás vpřed směrem k novým způsobům myšlení a konceptů.
 
          
 
Již více než 20 let ovlivňuje výběr barvy roku společnosti Pantone vývoj produktů a rozhodování o nákupu ve více odvětvích včetně módy, bytového vybavení a průmyslového a grafického designu. Barvu roku vybírá odborná komise na základě současných trendů v designu, módě, pop kultuře či architektuře, přičemž reaguje i na aktuální politickou, ekonomickou a ekologickou situaci.

Související produkty