Košík0
Způsoby doručení
Přepravce89 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1000 Kč

Vintage svítidla vás dostanou

Vintage – nové kousky s inspirací v minulosti. Tato móda se dostala už i k osvětlení, a to je moc dobře. Originální světla totiž zapadnou do klasického i moderního interiéru. Pojďte se s námi podívat na pár vintage tipů.

Vintage – nové kousky s inspirací v minulosti. Tato móda se dostala už i k osvětlení, a to je moc dobře. Originální světla totiž zapadnou do klasického i moderního interiéru. Pojďte se s námi podívat na pár vintage tipů.

Dekolamp_vintage   Dekolamp_cage   Ideal_Lux_Truman
 

Co je vintage styl?


Na úvod je dobré říct, že vintage styl není retro. Retro se váže k 60. - 70. létům 20. století a dělá ze starých věcí trendy. Naopak vintage je styl, který přetrvává po delší čas a není jasně ohraničen časovým obdobím. Hravě kombinuje nové a staré a vytváří originální mix. Základem jsou kvalitní materiály - nejčastěji dřevo, kámen a nebo kůže. S barvami se u vintage stylu šetří, nejčastěji používanými jsou zemité a tlumené barvy v kombinaci s bílou či černou. 

Ideal_Lux_beverly   Ideal_Lux_Orangerie   Ideal_Lux_Paper
 

Vintage nikdy nevyjde z módy


Vintage styl jen tak z módy nevyjde. Je založen na nadčasovosti a kvalitních materiálech, které s postupujícím časem jen získávají na hodnotě. Základem je správný výběr základních kusů vybavení bytu či domu a ladění detailů tak, aby vtiskly interiéru punc noblesy, elegance, ale zároveň i špetku bohémství a nezávislosti. Vintage trendy se již dávno promítly také do nabídky svítidel a my vám přinášíme tipy na to, jaká světla podtrhnou vintage styl vašeho bydlení.

Ideal_Lux_Presa   Ideal_Lux_Truman   Lucide_Vitri

Jaké osvětlení se do vintage interiéru hodí?


Osvětlení je důležitou součástí každého vintage interiéru. Pozornost je věnována výběru centrálního osvětlení, ale i menším stolním lampičkám. Těch se není potřeba bát. Pořídit si můžete více různorodých kousků a vytvořit si tak po bytě několik koutků s rozličným osvětlením.

Lucide_Tjoll   Ideal_Lux_volt   Lucide_Wirio

Světla můžete vybírat v neutrálních barvách jako je černá, okrová a nebo hnědá. Chybu neuděláte, ani když sáhnete po skleněných lustrech. Ty mohou být klasicky čiré a nebo v moderním kouřovém designu.
Do vintage stylu se také hodí lustry a lampy, které jsou měďěné, niklové a nebo z kartáčovaného hliníku. Velmi „in” jsou drátěná stínidla u lustrů a nebo drátěné podstavce u lampiček. Vhodným doplňkem mohou být i svítidla, která kombinují dřevo s textílií a nebo s kovem.

Zaujal vás vintage styl? Pokud ano a plánujete si váš byt vyšperkovat stylovými světly, podívejte se na nabídku světel ve vintage stylu na stránkách Dekolamp. Určitě si vyberete!


>>>vintage lustry<<<
>>>vintage lampičky<<<

Jsme přímí dovozci renomovaných značek

  • Philips
  • Trio
  • Ideal Lux
  • Lutec
  • Italux
  • WiZ
  • Philips Hue
Všechny značky