Menu
Infolinka
+420 533 533 193
(Po - Pá 9:00 - 18:00)
0Košík
Způsoby doručení
Přepravce89 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1000 Kč

Ulevte svým očím s žárovkami a svítidly Philips EyeComfort

Každý den trávíme dlouhé hodiny v prostorách s umělým osvětlením. Celková doba je samozřejmě individuální a liší se i v závislosti na aktuálním ročním období a daném interiéru - v létě pro příklad nasvítíme méně než v zimě.

Umělého osvětlení můžeme využívat nevědomky, i když zrovna svítí slunce, například k práci, abychom lépe viděli a nekazili si oči. Záměr je v pořádku, bohužel při špatné volbě osvětlení či nevhodném nasvětlení místnosti si můžeme pravidelně unavovat oči a kazit si tím zrak.

Na tento problém myslel při zdokonalování svých žárovek a svítidel nizozemský výrobce Philips. Na trh přišel s řadou produktů označených jako EyeComfort. Slogan řady je všeříkající - “Navrženo pro pohodlí vašich očí.”, svítidla a žárovky jsou vyrobeny tak, aby splňovaly specifická kritéria pro komfort zraku.

Mezi zmíněné faktory, jejichž přítomnost může způsobit únavu, v horším případě i poškození zraku, patří:

  • blikání,
  • oslnění,
  • stroboskopický efekt,
  • fotobiologická bezpečnost,
  • stmívatelnost,
  • ladění a podání barev.

Problémy jako blikání či oslňování svítidel mluví za sebe, pro většinu lidí však budou pojmy jako stroboskopicky efekt nebo fotobiologická bezpečnost velkou neznámou. Ošetření proti stroboskopickému efektu zajišťuje, že se viditelný pohyb jeví plynule a nepřerušovaně, nikoliv sekaně či zpomaleně. Fotobiologická bezpečnost označuje bezpečnostní standardy, při jejichž nedodržování může dojít k poškození zraku.

Svítidla a žárovky z řady EyeComfort jsou navrženy tak, aby výše vyjmenované rušivé elementy minimalizovaly. Tím zajišťují všem přítomným celkovou pohodu a klid při čtení, psaní, práci či případném odpočinku.

Hlavním benefitem svítidel a žárovek označených EyeComfort je vyhnutí se možným zdravotním problémům, tedy poškození zraku či bolesti hlavy. Migréna se projeví poměrně rychle a může být způsobena právě nevhodným nasvícením místnosti, vysokou či nízkou intenzitou jasu, nepříjemnou teplotou chromatičnosti (teplotou barvy světla) a podobně. Poškození zraku se naneštěstí projeví až po určité době, a proto se jemu jde jen stěží vyvarovat, nesoustředí-li se zákazník na tuto potíž již při koupi a montáži osvětlení.

Produkty neobsahují větší množství světla s krátkou vlnovou délkou, které může zvyšovat riziko modrého světla. Podání barev EyeComfort je totiž bezkonkurenční. Osvětlované prostory se budou jevit v jejich pravých barvách a rozhodně nedojde k barevnému zkreslení.

Jednou z možností, jak zdravotním potížím předejít, je například správná volba intenzity osvětlení a využití funkce stmívání - ve zkratce tedy přizpůsobení intenzity světla daným podmínkám a potřebám. Dále pak úprava teploty chromatičnosti, kdy si volíme mezi stupni teplé (žluté) a studené (bílé) barvy světla. Pro práci se hodí světlo v bílých odstínech, k odpočinku pak světlo teplejší.

Pro pohodlí a zdraví vašeho zraku sáhněte po svítidlech a žárovkách z řady EyeComfort. Více informací naleznete v oficiálním video od výrobce Philips:

Související produkty