Košík0
Způsoby doručení
Přepravce89 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1000 Kč

Osvětlení zahrady - jak ho vyřešit bez starostí?

Správné osvětlení zahrady se stává nezbytným pro vytvoření příjemné atmosféry. Jaké světla zvolit a na co si dát pozor?

Designérem zahradního osvětlení

Ať už plánujete zútulnit velkou zahradu nebo přemýšlíte nad tím, jak vybavit menší venkovní prostor, či terasu, rozhodně nemůžete zapomenout na to správné osvětlení.

První věcí, nad kterou byste se při výběru venkovního osvětlení měli zamyslet, je pomyslné rozčlenění zahrady na menší plochy podle funkce, kterou splňují. Od toho se odvíjí, jaká světla budete potřebovat.

  

Obecně se dá říct, že venkovní světla se rozdělují na funkční a dekorativní. První z nich slouží k bezpečnému pohybu a orientaci na pozemku po setmění, ta druhá jsou pro efekt a „na parádu”. Díky dobře zvolenému mixu těchto dvou kategorií dosáhnete dokonale vyváženého osvětlení, které vás nezklame v jakékoliv situaci. U obou kategorií je nutné, aby byla světla dostatečně chráněna před nástrahami venkovního prostředí. Volte proto vždy svítidla s označením IP 44 nebo vyšší.

Funkční zahradní osvětlení

Při plánování osvětlení zahrady je dobré začít funkčním osvětlením. Světlo totiž budete potřebovat především na klíčových místech, jakými jsou například vstupní dveře do domu, branka na pozemek, vjezd do garáže či zahradní schodiště. Zapomenout nelze ani na stylové osvětlení zahradních pěšinek a na vhodné osvětlení terasy a pergoly.

Ze sortimentu venkovního osvětlení vybírejte svítidla, které k sobě budou ladit a zároveň budou celkově odpovídat povaze a atmosféře vašeho pozemku. Historizující stropní a nástěnné lucerny společně se podobně stylovými sloupkovými světly budou vypadat nejlépe u staršího domu či chalupy. Moderní světla s ostrými hranami doplněná o zápustná nájezdová světla budou zase slušet spíše moderní novostavbě.

    

V nabídce funkčních venkovních svítidel najdete také celou řadu ekologických svítidel se zabudovaným solárním panelem, které svítí díky energii, kterou přes den pochytají od sluníčka. Díky využití solárních svítidel můžete výrazně ušetřit za elektrickou energii.

Úsporná a také praktická jsou svítidla se zabudovaným pohybovým čidlem. Rozsvítí se vždy jen v okamžik, když detekují pohyb, a proto je uvítáte například u vstupních dveří do domu nebo u garáže.

Dekorativní venkovní světla

Jestliže funkční světla dodají zahradě na bezpečnosti a pohodlí, pak dekorativní jí zútulní a projasní. Na výběr je z celé škály možností.

Pro vaši zahradu můžete zvolit například venkovní girlandy, stylové LED pásky či svítidla netradičních tvarů. Pro originální vzhled vaší terasy vsaďte třeba na světelné koule, krychle nebo svítící květináč.

  

Vhod mohou také přijít přenosné venkovní lampy, které překvapí vaše přátele zabudovaným reproduktorem i barevnými efekty.

TIP PRO KUTILY: Originální světlo na terasu či balkon si můžete vyrobit jednoduše i sami. I přesto, že půjde pouze o dočasné osvětlení, při posezení s přáteli nebo při romantickém západu slunce s partnerem či partnerkou zaručeně zazáříte.

Vemte si k ruce svíčky a barevné skleničky různých tvarů a velikostí. Můžete je umístit na stůl, na zem či pomocí provázku zavěsit jako girlandu. Osvětlení pomocí svíček vytváří příjemnou atmosféru, kterou si při letním posezení venku opravdu užijete!

Při výběru svítidel pro vaši zahradu jsme vám samozřejmě k dispozici. Rádi vám poradíme s rozvržením světelných zdrojů i s výběrem svítidel pro jednotlivé sektory vašeho pozemku. Obrátit se na nás můžete osobně v našem showroomu v Brně či na e-mailové adrese info@dekolamp.cz.

Jsme přímí dovozci renomovaných značek

  • Philips
  • Trio
  • Ideal Lux
  • Lutec
  • Italux
  • WiZ
  • Philips Hue
Všechny značky