Košík0
Způsoby doručení
Přepravce89 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1000 Kč

Jakým směrem se bude ubírat osvětlení v roce 2021?

Nechte si poradit s výběrem moderního osvětlení do vašeho interiéru. Vyznat se v aktuálních trendech a oblíbených stylech může být skutečný oříšek. Pokud si chcete domácnost osadit moderními svítidly, tento článek vás nasměruje tím správným směrem.

Rok 2021 již pokročil do stádia, kdy jsme schopni s jistotou říct, jaké typy a styly osvětlení jsou nyní v oblibě; zároveň dokážeme předpovědět, jak to bude po zbytek roku. Do popředí se dostala svítidla využívající a kombinující přírodní materiály, jako je například dřevo, kov a další. Výrobci se nezaměřují jen na vzhled výrobků, ale i jejich funkčnost a roli v osvětlovaném interiéru.

Jemnost skleněných stínidel

Velmi oblíbeným prvkem osvětlení se letos stala skleněná stínidla s kouřovým provedením. Na trhu je najdete ve všemožných tvarech a kombinacích – od klasických skleněných koulí až po fantaskní umělecké kousky. Kouřové sklo se v interiérech kombinuje spolu s mléčným či průhledným sklem, případně zlatými prvky.

Do popředí se dostávají i lustry a lampy s barevnými pastelovými stínidly. Již dávno nejsou tato svítidla umísťována pouze do dětských pokojíčků; v kombinaci s patřičným nábytkem dokáží místnost rozzářit elegancí a navodit svěží atmosféru. Často se takovéto lustříky zavěšují do společných ostrůvků, popřípadě kombinují se stojacími lampami a stolními lampičkami.

Barvy, ke kterým se výrobci v tomto roce uchylují, patří odstíny jantarové, růžové, modré, zelené i šedé. Zároveň se nemusíte omezovat jedním barevným odstínem, můžete vhodně zvolit k sobě ladící barvy a vytvořit tím v místnosti určitý akcent.

Takovýto typ svítidel nejlépe zapadne do skandinávského či minimalistického stylu. Nezapomeňte do svítidla vybrat i vhodnou žárovku – do takového typu osvětlení nejraději doporučujeme filamentové žárovky, které interiér protknou hřejivou atmosférou (na našem e-shopu je najdete v širokém zastoupení).

Myslete na přírodu

Starost o přírodu a životní prostředí je v poslední době blízká snad každému, což se zrcadlí i ve světlařském průmyslu. Výrobci se rozhodli vyrábět svítidla z recyklovaných či obnovitelných materiálů. Stále častěji se mezi užitými materiály objevují prvky z papírové hmoty, lepenky, dokonce i z automobilových dílů, dále pak recyklované sklo či dřevo z demolic budov.

Velkým lákadlem svítidel a lamp z recyklovaných materiálů je fakt, že se liší kus od kusu a zákazník si tak může být jistý, že svůj interiér osvítí originálním kouskem. Takovýto typ svítidel se hodí k lidem, kterým záleží na stavu životního prostředí a hodnotném designu.

Křivky

Mezi svítidly a lampami se stála častěji objevují provedení, jež zakomponovávají geometrické tvary a křivky. To se týká jak závěsných a přisazených lustrů, tak i násteníků či stojacích lamp a lampiček. Pokud již máte vybrán nábytek do místnosti, kterou budete chtít osvětlovat, pokuste se, aby jejich křivky navazovaly a souzněly s křivkami vybíraných svítidel.

Lustry kombinující více prvků, jako jsou například skleněná stínidla a kovové trubky a podobně, mohou být skutečnou dominantou místnosti; dejte si ovšem dobrý pozor, abyste prostor „nepřekombinovali“, dominanta by v místnosti měla být pouze jedna.

Styl a funkčnost

Směrem, jímž se v poslední době ubírá stále více výrobců a designerů, je již zmíněný minimalismus. Svítidla a lampy koncipované v minimalistickém duchu se dají kombinovat téměř s čímkoliv, do interiéru zapadnou a nebudou na sebe přílišně upozorňovat. A především budou plnit svoji funkci. Hodí se do obývacího pokoje, pokojíčku, studovny i kanceláře. A zároveň umožňují bohatou škálu kombinací.

A produktem, který v sobě dokonale ztělesňuje styl a funkčnost, jsou nastavitelné lampy s pohyblivým ramenem, které můžete umístit jak do kanceláří, tak i jako designový prvek do obývaných místností.

Monumentálnost

Fanoušci velkolepých a majestátních prvků si rovněž přijdou na své. Trendem roku 2021 se staly i lampy a lustry v XXL provedení. Jemné krystalky pospojované kovovými prvky často plynou v přepychové kaskády.

Hezky se budou vyjímat nad širokými schodišti, kde jsou tradičně vysoké stropy – místnost vyplní a jakožto jediná dominanta na sebe upoutají oči všech přítomných. Obecně volte takovýto typ svítidel do vzdušných a velkých prostorů.

Vintage svítidla

Vintage lustry a lampy jsou v módě již po několik sezón, tento rok tomu nebude jinak. Luxusní kovová stínidla kombinují výrobci s dřevěnými prvky. Často najdete přívodní kabely omotané okolo dřevěné desky, což navozuje pocit určité ledabylosti, spontánnosti a již zmíněné funkčnosti.

Do takovýchto svítidel se velice často umisťují filamentové žárovky, aby ještě více podpořily pocit nostalgie těchto vintage kousků. Populárními jsou i stojací lampy koncipované jako stativy. Výrobci se inspirovali v typických osvětleních fotoateliérů.

Lesknoucí se kov

O elegantní charakter interiérů se postarají lustry s kovovými stínidly či kovovými prvky. Jako tomu bylo u skleněných stínidel, i u kovových prvků svítidel naleznete spoustu variant stylů, barev, tvarů a textur.

Oblíbenými kovy jsou například nestárnoucí zlato, stříbro, měď, cín a mosaz. V kombinaci s černou barvou získáme opravdu majestátní prvek, který na první pohled uchvátí. Černá barva ovšem není jedinou variantou: kovový lesk hezky ladí i s bílou barvou, pastelovými odstíny, dále pak modrou, grafitovou, červenou nebo zelenou barvou.

Projděte si naši nabídku lustrů, stojacích lamp a stolních lampiček; je široká a jistě objevíte ty pravé kousky pro váš interiér.

Jsme přímí dovozci renomovaných značek

Všechny značky