Košík0
Způsoby doručení
Přepravce89 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1000 Kč

Jak osvětlit místnosti s nízkými stropy? Přečtěte si naše nejlepší rady a tipy jak na to!

Máte u vás doma nízké stropy? Žádný problém- pomocí těchto chytrých tipů se vám povede prosvětlit jakýkoliv prostor.

Sviťte chytře!

Nízký strop není žádný důvod k tomu, aby jakákoliv místnost byla temným a stísněným prostorem. Ať se jedná o obývací pokoj, pracovnu či ložnici v suterénu, se správně umístěným osvětlením můžeme z prostoru udělat pokoj,ve kterém se budete cítit příjemně a útulně.

Chytře zvolené osvětlení je hlavním tajemstvím nejúčinnějších způsobů, jak vizuálně zvětšit prostor.

Jak na to?

Pokud má vaše místnost méně než 2,4 m na výšku, je považována za prostor se sníženým stropem. Do těchto prostorů se rozhodně nedoporučuje instalovat závěsné lustry na lanku. Nejenže by v místnosti nevypadaly pěkně, ale navíc by mohly i překážet volnému pohybu po pokoji. Naštěstí existuje mnoho dalších možností, jak i v podobně nízké místnosti zajistit dostatek světla.

Při osvětlení místnosti s nízkým stropem je nutné se zaměřit na rovnoměrné šíření světla po místnosti. Světlo by mělo dosáhnout i do rohů a temných zákoutí. K tomu lze využít nejen jedno centrální svítidlo, ale ideální nakombinovat více světelných zdrojů v různých úrovních.

Nástěnná světla jsou skvělou volbou

Nástěnná světla jsou výbornou nahradou za stropní osvětlení v místnostech s nízkými stropy. Mají tisíce podob a snadno pomocí nich získáte dostatek světla pro každodenní činnosti i tlumené či zabarvené světlo pro mimořádné okamžiky. Výhodou, která vychází již z podstaty nástěnných svítidel, je to, že nijak nezasahují do stropu, a tím pádem nám pomohou šetřit prostorem a osvětlit i místnost, kde by stropní svítidla překážela v běžném pohybu.

Nástěnná světla by měla být obvykle umístěna přibližně 1,5 až 2 metry nad úrovní podlahy. Samozřejmě vždy záleží na celkovém vybavení místností, typu světla a výšce stropu.

Možností, jak svítidla v místnosti rozmístit je mnoho. Světla mohou tvořit řadu po délce místnosti nebo mohou být umístěná v různých výškách a dodat místnosti hravost.

Jaké lampy zvolit do místnosti s nízkými stropy?

Kromě nástěnných svítidel jsou dobrou volbou pro místnosti s nízkými stropy také stojací lampy a stolní lampičky. Tato svítidla sice nedokáží plnohodnotně osvětlit celý pokoj, mohou ale přispět k vytvoření příjemné atmosféry ve dnech, kdy se časněji stmívá. Některé z lamp dokáží díky svému tvaru místnost opticky zvětšit a přidat jí tak alespoň na pohled pár centimetrů k dobru.

Oproti stojacím lampám jsou stolní lampičky daleko více variabilní a nabízí více možností, jak interiér osvětlit. Můžete je umístit na stůl, na parapet či na poličku a budou vypadat skvěle. Na výběr je z nekonečného množství barev, provedení i designů, které snadno zapadnou do jakkoliv zařízeného interiéru.

Další způsoby, jak vylepšit pokoj s nízkými stropy

Kromě různých typů osvětlení existují i ​​další způsoby, jak prosvětlit místnost, kde není dostatek denního světla či kde je instalace umělého světla obtížná:

 • Volte světlejší barvy

Doslova zázraky umí s tmavou místností udělat použití světlých barev, a to jak na zdech, tak i na nábytku či na bytových doplňcích. Dobrou službu dokáží odvést také materiály s vysokým leskem.

 • Jednoduchý nábytek a doplňky

V jednoduchosti je krása a díky použití nábytku i doplňků s jednoduchými liniemi dokážete i do opravdu malé místnosti s nízkými stropy vnést vzdušnost a lehkost.

 • Zrcadla

Zrcadla představují fantastický způsob, jak opticky zvětšit místnost a přinést do ní více světla. Zkuste zavěsit velké zrcadlo nebo řadu menších zrcadel naproti oknu nebo poblíž světelného zdroje. Místnost tím získá zcela nový rozměr.

 • Odpoutejte pozornost

Pro zlepšení dojmu z místnosti z nízkými stropy může posloužit jednoduchý trik. Stačí odpoutat pozornost od stropu a absence přirozených zdrojů světla za pomocí tzv. ohniska. Jde o to vytvořit shluk designových kousků v kombinaci s vhodným světelným zdrojem, který na první pohled zaujme. Zkuste třeba zajímavě osvětlit váš oblíbený obraz nebo postavit stolní lampu vedle vázy plné květin.

Už víte, jak svoji problematickou místnost osvětlíte? Pokud stále tápete, stačí se na nás obrátit na e-mailové adrese info@dekolamp.cz.

Jsme přímí dovozci renomovaných značek

 • Philips
 • Trio
 • Ideal Lux
 • Lutec
 • Italux
 • WiZ
 • Philips Hue
Všechny značky