Košík0
Způsoby doručení
Přepravce89 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1000 Kč

Jak nasvětlit přiznanou cihlovou stěnu

Správné a efektivní nasvícení přiznané cihlové stěny vám umožní plně odhalit její dekorativní charakter, zdůraznit texturu materiálu a zútulnit danou místnost. Jestliže hledáte nápady, jak k nasvícení přistoupit, rozhodně pokračujte ve čtení – připravili jsme pro vás celkem šest originálních řešení.

1. Osvětlení cihlové zdi nástěnnými svítidly

Prvek „nahé“ cihlové zdi lze nasvítit nástěnnými svítidly rozmístěnými v pravidelných intervalech. Svítidla budou fungovat jako určitý reflektor, který bude světlo odrážet směrem do místnosti. Zároveň hrou stínů vytvoří určitý umělecký prvek dané místnosti, kdy obyčejnou stěnu proměníte v zásadní aspekt určující atmosféru interiéru.

Nástěníky by měly mít jednoduchou formu, která nebude zasahovat či vybočovat do celkového stylu místnosti. Mělo by jít skutečně o doplňkové osvětlení, ne o dominantu, a to ani v rámci části místnosti s cihlovou stěnou – snažíme se osvětlit dominantu, ne ji přebít jinou.

Na pozadí cihlové zdi budou hezky vypadat svítidla v industriálním či minimalistickém stylu, především pak černé bodovky na způsob reflektorů, svítidla s drátěnými či plechovými stínidly a designovou filamentovou žárovkou jako zdroj, jejíž teplé světlo ještě více zútulní daný prostor.

2. Síla stropních svítidel

V naší nabídce naleznete opravdu širokého zastoupení stropních svítidel, a to od klasický lustrů přes přisazené stropnice až po různé originální závěsné kousky. Stropním svítidlem zároveň nemusíte osvětlovat pouze cihlovou stěnu, ale využít ho i na dosvětlení místnosti.

Již zmiňované bodové osvětlení najde uplatnění i zde. Jeho primární výhodou je možnost úpravy úhlu a směru světelného kuželu, s čímž souvisí i fakt, že bodovky nutně nemusí směřovat na stejný cíl, ale můžou osvětlovat více prvků místnosti.

Případně můžete volit z designových lustrů, ideálně v industriálním stylu, které lze umisťovat solitérně či ve skupinkách v závislosti na interiéru. Pokud se například u přiznané cihlové stěny nachází jídelní stůl, můžete se primárně zaměřit na osvětlení stolu, lustr pak bude vrhat světlo i na stěnu.

3. Svítidla na lanku na pozadí cihlové zdi

Tato možnost osvětlení zaujme především ty, kteří mají přiznanou cihlovou stěnu v čele postele. Závěsné lampy a svítidla na lanku jsou totiž naprosto ideální jako osvětlení nad noční stolek. Spolu s cihlovou zdí pak vytvoří magickou atmosféru. Rozhodně volte z výběru industriálního stylu.

Do tohoto typu svítidel se nejvíce hodí výše zmiňované filamentové žárovky, a to buďto designové, nebo ve vintage stylu. Svou teplou září ložnici okamžitě zútulní a zarezonují s rudou barvou cihel. Vláknové žárovky poskytují dobré ambientní osvětlení, nehodí se k přímému pracovnímu osvětlení.

4. Zápustné osvětlení

Jestliže se obáváte, že by svítidla mohla odvádět pozornost od přiznané cihlové zdi, podívejte se na naši nabídku zápustných svítidel. Volit můžete například mezi zápustnými bodovými světly či zápustnými LED panely.

Zápustná svítidla umožňují soustředěné světlo, ale i to ambientní. Samotná instalace je ovšem komplikovanější než u jiného typu osvětlení a vyžaduje osazování svítidly naplánovat předem. Jde o umisťování do sádrokartónu, výklenků a podobně.

5. Uplatnění LED pásků

LED pásky jsou stále populárnější a v interiéru je najdeme častěji a častěji. Jejich nespornou výhodou je úspora prostoru – nezabírají tolik místa jako jiné typy svítidel. Co se ovšem výkonu týče, dokážou se jim vyrovnat. Nejčastěji se využívají jako doplňkové osvětlení, které podpoří budovanou atmosféru.

S LED pásky můžete osvětlit celou šířku stěny rovnoměrně.  Lze je nainstalovat do speciálních vestavných profilů nebo přilepit přímo na zeď. Navíc můžete vybírat i z inteligentních LED pásků, které Vám umožní regulovat intenzitu a barvu světla.

S umístěním LED pásků si můžete vyhrát: lze je zapustit do stropu, spár, skrýt do výklenků a zakrýt ozdobnou římsou, vést po obvodu místnosti a tak dále. Nebudete tedy limitováni a osvětlení budete moci přizpůsobit potřebám konkrétní místnosti.

6. Osvětlení od podlahy

Hledáte originální způsob nasvětlení cihlové stěny? Místo montáže závěsných svítidel a nástěníků umístěte světlo na podlahu. Cihlová zeď osvětlená zespodu vypadá kouzelně a místnost ozvláštní. Osvětlení stěny zespodu lze provádět vícero způsoby: buďto zmiňovanými LED pásky, dále pak zápustnými svítidly, případně stojacími lampami.

Přiznaná cihlová stěna je skutečně krásným a osobitým prvkem interiéru, už jenom z toho důvodu si zaslouží řádné nasvícení. Než se rozhodnete pro konkrétní řešení, zvažte, jakého efektu chcete dosáhnout. Bodová svítidla zajistí přímé směřované světlo, LED pásky a nástěnná svítidla pak takové, které se rozprostře do prostoru.

Jsme přímí dovozci renomovaných značek

  • Philips
  • Trio
  • Ideal Lux
  • Lutec
  • Italux
  • WiZ
  • Philips Hue
Všechny značky