Košík0
Způsoby doručení
Přepravce89 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1000 Kč

Jak nastavit světlo s pohybovým čidlem?

Světla s čidlem jsou praktická a pomáhají nám šetřit peníze a chránit majetek. Dočtěte se více o tom, jak čidlo nastavit, aby fungovalo správně.

Světla s čidlem jsou praktická a pomáhají nám šetřit peníze a chránit majetek. Dočtěte se více o tom, jak čidlo nastavit, aby fungovalo správně.

V současnosti se stále častěji můžete setkat se svítidly s pohybovým čidlem. Ta mohou být buď externí a nebo interiérová. Důvody, proč si takové svítidlo pořídit jsou jasné — světla s čidlem šetří čas, peníze a jsou navíc velmi praktická. 
Víte, jak nastavit čidlo, aby fungovalo podle vašeho přání? Podívali jsme se na nabídku světel s čidlem důkladně a přinášíme návod, jak si s čidlem poradit.

Venkovní světla s čidlem jsou užitečnými pomocníky

Externí svítidla s pohybovým čidlem se používají nejčastěji ke vchodovým dveřím, abychom při hledání klíčů nemuseli hledat vypínač a nebo mohou sloužit na příjezdové cestě a mohou vám posvítit na cestu do garáže. 
Kromě klasického pohybového čidla se u venkovních světel můžete setkat také s čidlem soumrakovým. Toto čidlo je u všech solárních svítidel a určuje, kdy se světlo rozsvítí. Buď je hodnota intenzity okolního světla již daná výrobcem a nebo lze manuálně nastavit. Rozsah zorného pole venkovního čidla může být až 360°, pokud je ale čidlo integrované ve svítidle, bývá tento úhel menší.
venkovni svetlo s cidlem exterierove svetlo s cidlem   svetlo s cidlem

Ušetřete s interiérovými světly s čidlem

Interiérová světla s čidlem se nejčastěji používají z hygienických a úsporných důvodů na toaletách, chodbách či nad schodiště. Opět zde platí, že nemusíte hledat vypínač, a také se vám nemůže stát, že byste zapomněli zhasnout. Světlo na čidlo se totiž po nastaveném intervalu samo vypne.
U interiérových čidel je zpravidla zorné pole v úhlu 100 - 160°.
koupelnove svetlo s cidlem  svetlo s cidlem  led svetlo s cidlem do zasuvky
 

Samostatné čidlo si pohlídá každý pohyb

V nabídce výrobků na stránkách Dekolamp najdete světla se zabudovaným čidlem a nebo samostatná pohybová čidla, která si můžete k libovolnému světlu připojit. Pokud se jedná o čidlo Motion Sensor z řady výrobků Philips Hue, probíhá veškeré nastavení skrze aplikaci. Čidlo je bezdrátové a pouze se umístí do prostoru. V případě, že se jedná o čidlo jiného výrobce, které nepatří k inteligentním světelným systémům, je nutné ho nastavit manuálně.

Nastavení světla s čidlem

V případě, že je čidlo integrováno ve svítidle, je nastavení velmi snadné. Po zaklopení oka čidla se dostanete k otočným tlačítkům, kde si můžete volit z různých možností nastavení.
V nabídce jsou světla, u který lze nastavit, kdy se mají zapnout na základě intenzity okolního světla (LUX) a lze také nastavit, na jak dlouhý interval se má světlo rozsvítit. 
Standardní funkcí bývá i to, že u světel je možné nastavit, jak moc má být čidlo citlivé, tedy na jakou vzdálenost má pohyb snímat. Nestane se vám tak, že by vám čidlo v chodbě či na terase spustila kočka či pes. 
Při instalaci určitě vyzkoušejte více možností a zvolte tu, která pro vás bude nejvíce efektivní.


Jak se pohybové čidlo instaluje?

U samostatných čidel s připojením na elekřinu je nutné zakomponování spínače čidla do elektroinstalace. Čidla Philips Hue, která jsou poháněna bateriemi, mají instalaci jednodušíí, ale pro jejich nastavení je nutné mít ovládací prvek Philips Hue Bridge a nainstalovanou aplikaci v mobilním telefonu či v tabletu.

Při pořízení světla s pohybovým čidlem je samozřejmě nezbytné přečíst si návod ke konkrétnímu výrobku. S instalací a nastavením vám rádi pomohou i naši odborní prodejci. Jsou vám k dispozici osobně na prodejně Dekolamp v Křenové ulici v Brně nebo na emailu info@dekolamp.cz.

Prohlédněte si nabídku venkovních světel s pohybovým čidlem >>>>

Jsme přímí dovozci renomovaných značek

  • Philips
  • Trio
  • Ideal Lux
  • Lutec
  • Italux
  • WiZ
  • Philips Hue
Všechny značky