Košík0
Způsoby doručení
Přepravce89 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1000 Kč

6 + 1 trend, na které se můžete těšit v roce 2022

Osvětlení je nezbytnou součástí úspěšného designového schématu každého interiéru. Správně zvolené světlo má kromě estetické funkce také funkci praktickou. Barevný tón osvětlení či intenzita světla mají velký vliv na naši psychickou pohodu, a to nejen v zimních měsících. Kvůli současné pandemické situaci si na vybavení interiéru dáváme záležet více, než kdy dříve, a proto se hodí zaměřit svou pozornost také směrem k osvětlení našeho bytu či domu. I tyto interiérové doplňky podléhají módním vlnám. My se vám v následujícím článku pokusíme osvětlit, jaká světla budou hitem nejen v roce 2022, ale i v letech následujících.

1. SVĚTLO JAKO STŘEDOBOD CELÉ MÍSTNOSTI

Jak jsme zmínili výše, v následujících letech se osvětlení často stane středem pozornosti a nebude pouze funkčním doplňkem bez estetické hodnoty. Elegantní a extravagantní svítidla proniknou do každého stylu od moderních a futuristických novostaveb, až do rekonstruovaných prostorů starší zástavby.

  

Promyšleně umístěná, chytře navržená a pečlivě vyrobená stropní svítidla promění každou místnost v unikátní prostor s jedinečnou atmosféru. Nový přístup v osvětlení se odrazí i v tom, že se nábytek a ostatní vybavení bude dolaďovat ke svítidlům a ne naopak, jak tomu bylo doposud.

2. LAMPY JAKO UMĚLECKÉ DÍLO

Stolní či stojací lampy s extravagantními tvary a výrazným designem nemusí být jen nudnými a účelnými doplňky. Mohou se stát malými uměleckými díly, která si řeknou o pozornost, i když si s nimi zrovna nebudete svítit.

  

Lampy mohou být velmi elegantní a perfektně se budou vyjímat například vedle křesla nebo pohovky a můžete tak vytvořit pohodlné místo pro čtení. Stylově rozsvítit můžete také temné a zapomenuté kouty vaší chodby nebo schodiště a vdechnout jim lampou se špetkou současného designu nový život.

3. CHYTRÁ STROPNÍ SVÍTIDLA

Kdo ještě nesvítí chytře, ten by to měl v roce 2022 rychle napravit. Budoucnost totiž patří inteligentním svítidlům, díky kterým si jednoduše zvolíte světlo, které budete potřebovat, a to v jakékoliv situaci. Ať už potřebujete jasné bílé světlo na soustředěnou práci nebo si raději dopřejete tlumené zlatavé světlo pro sladké chvíle nicnedělání, s chytrými světly v tom není žádný háček.

4. NA BARVĚ A VZORU ZÁLEŽÍ

Barvy a vzory hrají zásadní roli v našich životech, tak proč se jim vyhýbat při zařizování domácnosti?

Pokud jde o osvětlení vašeho domova výběr lamp i světel by měl probíhat podobně jako výběr doplňků k vašemu outfitu. Každé ze svítidel může být originální a jedinečné, ale celek by měl působit harmonicky a přirozeně. Důležité je, abyste se doma cítili pohodlně a útulně a pěkně sladěný interiér vám k příjemnému pocitu dopomůže.

  

5. VELKÝ NÁVRAT LÁVOVÝCH LAMP

Překvapivým trendem, pravděpodobně pramenícím z lásky k nostalgii je rostoucí zájem o lávové lampy.

Lávové lampy se vrací, ale už se netýkají pouze pokojů pro teenagery. Tenhle retro trend bude skvěle vypadat i ve vašem obývacím pokoji nebo v ložnici. Barevné osvětlení s efekty vám pomůže kdykoliv vytvořit správnou atmosféru, ať už plánujete večírek s přáteli nebo romantické chvilky ve dvou!

6. VSAĎTE NA ODVÁŽNOU MOSAZ

Kovová svítidla se mezi trendy v oblasti svítidel objevují pravidelně již několik let. Díky širokým možnostem zpracování a druhům povrchové úpravy lze svítidla s kovovými odlesky zakomponovat do jakkoliv laděného interiéru.

  

Roku 2022 budou vévodit svítidla s mosazným leskem. Elegantní odstín mosazi dokáže prostor efektivně zútulnit. Svítidla z mosazi vypadají skvěle v kombinaci s dřevem, mramorem a dalšími přírodními materiály.

7. RUČNĚ FOUKANÉ SKLO JE HIT

Nejen posvítit, ale potěšit oko umí svítidla z ručně foukaného skla. Tento ušlechtilý materiál je na výsluní také již několik sezón a není divu. Nabízí nekonečné možnosti a designéři světel se se sklem nebojí experimentovat.

  

Kromě pestré nabídky čirých svítidel si v interiéru můžete dopřát i explozi barev a samozřejmě také nejrůznějších tvarů a velikostí.

Světla dle nejnovějších trendů, ale i osvědčenou klasiku nakoupíte za skvělé ceny na webu Dekolamp.cz!

Jsme přímí dovozci renomovaných značek

  • Philips
  • Trio
  • Ideal Lux
  • Lutec
  • Italux
  • WiZ
  • Philips Hue
Všechny značky