Košík0
Způsoby doručení
Přepravce89 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1000 Kč

5 tipů, jak vybrat svítidla, která budou v příštích letech nejvíc trendy

Každý z nás sní o interiéru, ve kterém se budou dobře cítit nejen všichni členové domácnosti, ale ocení ho s nadšením i všichni hosté. Při zařizování domu či bytu je důležité nejen vybrat správný nábytek, a sladit doplňky, ale  i osvětlení, které podtrhne styl celého domu. Jakými trendy byste se měli při výběru svítidel inspirovat?

Každý z nás sní o interiéru, ve kterém se budou dobře cítit nejen  všichni členové domácnosti, ale oceního s nadšením i všichni hosté. Při zařizování domu či bytu je důležité nejen vybrat správný nábytek, a sladit doplňky, ale  i osvětlení, které podtrhne styl celého domu. Jakými trendy byste se měli při výběru svítidel inspirovat? Pokud jste zvědaví, jaká svítidla budou in v nadcházející sezoně, pak se nechte inspirovat našimi tipy!
 
 • Návrat k přírodním materiálům
Nadcházející sezóna bude bezpochyby pokračováním velkého zájmu o životní prostředí, ekologii a udržitelnost. Toto se samozřejmě odrazí v nabídce moderních svítidel. V aktuálních trendech se objeví svítidla z přírodních vláken a přírodnin

V popředí zájmu budou mimo jiné i kameny. U svítidel jde nejčastěji o mramor, žulu nebo čedič, které se využívají jako základny u stojacích lamp.

Kámen v různých formách potěší množstvím textur a barev a jeho další výhodou je samozřejmě trvanlivost. Také doplňky a svítidla z přírodního dřeva budou stále odvážněji používány, zejména v interiérech ve stylu wabi-sabi.
Nejnovější trendy v osvětlení budou také čerpat inspiraci z retro venkovských domů a sídel. Velmi módní budou svítidla v rustikálním, klasickém či orientálním duchu. Ale nebojte se!
Několik let populární moderní skandinávský a industriální styl, nezůstanou zapomenuty. V případě posledně jmenovaného stylu bude kromě velkých kovových stínidel v nabídce více minimalistických průmyslových lamp, které kombinují kov, dřevo a velké designové žárovky.
 
 • Svítidla s rostlinnými a zvířecími motivy
Ve výčtu trendů nebudou v nejbližší době chybět ani zvířecí, květinové a rostlinné potisky. Ty jdou ruku v ruce s již zmiňovaným návratem k přírodě a potěší zejména všechny, kteří se nebojí tak trochu experimentovat a zařídit si domácnost v odvážnějším stylu. Milovníci květin ocení při výběru svítidel možnost pořídit si svítidla s potiskem listů monstery či svítidla z proutí, ratanu či bambusu. Díky nim bude interiér působit svěže a útulně.
Světla s rostlinnými či zvířecími motivy mohou vhodně doplnit interiéry ve skandinávském a eko stylu, ale skvěle budou slušet i eklektickým interiérům či prostorům v boho stylu. Módní budou také lampy kombinované s místem na rostliny.
 • Jednoduché geometrické tvary
Nadcházející trendy v osvětlení připomenou také lampy s geometrickým, jednoduchým tvarem odkazujícím na brutalistní 70. léta či o něco starší kubismus.
Současná LED svítidla vycházejí z minimalistických trendů a velmi často využívají nejzákladnějších geometrických tvarů jako kruh, čtverec či obdélník, aby mohla nerušeně splynout s ostatním vybavením v interiéru a zbytečně na sebe nestrhávala pozornost.  Díky jejich elegantnímu vzhledu a minimu zbytečných dekorací dokonale zdůrazňují jemnou eleganci panující v interiéru a nádherně v něm rozptylují světelné proudy.
Pokud tedy fandíte vzdušným interiérům s účelným vybavením, určitě vás potěší, že v nadcházející sezóně se do přízně vrátí i stojací lampy na dřevěných nebo kovových stativech doplněné extrémně jednoduchými stínidly
 
 • Zlato, stříbro a syté barvy
V následujícím roce, kromě klasické mosazi, mědi a bronzu bude v osvětlení dominovat také chladné stříbro a jemné zlato. Módní budou například lampy, které kombinují zlato s opálovým sklem. Budou se dobře vyjímat v klasickém i moderním interiéru, do kterých přinesou punc luxusu a okázalosti.
Trendy budou také modely lamp s výraznou barvou. Tmavě modrá, tyrkysová a hořčicová jsou barvy, které patří mezi ty nejvyhledávanější.
Designéři při navrhování designových světel mysleli i na milovníky jemnější barevné palety, a proto budou hitem i lampy v odstínech pastelově růžové a či decentní mintové barvě
 
 • Neobvyklé tvary
V nadcházejících letech budou hitem také nadčasové lampy neobvyklých tvarů a forem s prvky kouřového skla, které je o něco tmavší a méně průhledné než běžné sklo. Je zajímavé, že tento materiál byl kdysi používán hlavně k výrobě desek konferenčních stolků, ale v současné době zažívá renesanci jako stylový materiál na světlech a svítidlech všeho druhu.
Kouřové sklo je oblíbené díky své univerzálnosti, a také díky schopnosti vytvořit příjemné a tlumené světlo kdekoliv. Bude tedy slušet jakékoliv místnosti ve vašem domě či bytu!
Do přízně se vrátí také nadčasová a velmi elegantní svítidla ve tvaru oblouku či elipsy, které vnesou do interiéru jemnost, něžnost a potrhnou tak příjemný pocit bezpečí a útulnost vašeho domova.
 Nejmódnější svítidla nadcházející sezóny najdete na našem webu Dekolamp.cz. Všechny jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů a zárukou jejich kvality jsou jména předních evropských výrobců svítidel.
 

Jsme přímí dovozci renomovaných značek

 • Philips
 • Trio
 • Ideal Lux
 • Lutec
 • Italux
 • WiZ
 • Philips Hue
Všechny značky