Menu
Infolinka
+420 727 957 740
(Po - Pá 9:00 - 18:00)
0
Způsoby doručení
Přepravce69 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 2000 Kč

3 rady, jak se lépe učit

Zkouškové období na vysokých školách je v plném proudu a na mladší studenty čekají pololetní písemky. Víte, jak se učit při správném světle, když je už brzy tma?

K efektivnímu učení pomůže správné světlo

Množství toho, kolik se toho ve výsledku naučíte samozřejmě ovlivňuje řada faktorů. Výrazně ale může pomoci správná volba osvětlení pokoje. Pokud budete dodržovat pár jednoduchých pravidel, budete na učební látku vidět lépe a nebudete při učení tolik unavení. Navíc se dokážete lépe soustředit. Jedná se o pravidla, která platí i pro rozmístění světel v pracovnách.
  • Používejte hlavní osvětlení celého pokoje i lampičku na stůl. Jako hlavní osvětlení pokoje můžete využít například stropní přisazená světla nebo lustry. Díky tomu, že bude celá místnost osvětlená a nebudete si vy nebo vaše děti svítit na učení jen pomocí stolní lampičky, oči zvládnou lépe jednotlivé přechody z osvíceného stolu do zbytku pokoje.
  • Nestiňte si. Někteří lidé si při učení píšou poznámky rukou. Při špatně umístěné stolní lampě si ale mohou stínit. Stačí se ale držet jednoduchého pravidla, že praváci si umístí lampu na levou stranu a leváci na pravou. A hned na poznámky uvidíte lépe.
  • Správná barva světla pomáhá soustřední. V kancelářích a školách se často setkáte se zdroji světla, které svítí denním světlem, chladnějšími tóny. To proto, že podporují soustředění. Naopak teplé a žluté tóny světel jsou vhodné k relaxování. Dnes už naštěstí existují také inteligentní Philips HUE světla, u kterých si můžete barvu světla zvolit dle libosti. Pomocí mobilního telefonu nebo tabletu.
studovna

Související produkty

Související články

Jak vybrat osvětlení do kanceláře?
U práce potřebujete kvalitní osvětlení, o tom vám jistě říkat nemusíme. Víte ale, jaké je to správné světlo, které vás bude u práce povzbuzovat a nebudou vás z něj bolet oči? Ať už pracujete v kanceláři nebo z domu, výběr světel do kanceláře byste neměli podceňovat.
Posviťte si na čtení
Venku se honí všichni čerti, zima hned tak neskončí, a tak se vám může hodit praktická a zároveň designová lampa na čtení.
Výběr dětské lampy
Zařizujete pokoj pro děti a lámete si hlavu nad tím, jakou jim pořídit lampičku? Není to žádná věda, ale rozhodně se vyplatí řídit se alespoň základními pravidly. Sepsali jsme pro vás článek o tom, jak postupovat a na co si dát pozor.
Další články v Magazínu